Tragedia pod Olsztynem. Psy zagryzły 7-latkę

Paweł Bączek

Paweł Bączek

2024-06-25, 17:33

Tragedia pod Olsztynem. Psy zagryzły 7-latkę
Psy zagryzły 7-latkę, dziewczyna nie żyje. Foto: shutterstock.com

We wsi w gminie Barczewo koło Olsztyna (warmińsko-mazurskie) 7-letnia dziewczynka została zagryziona przez psy. Policja ustala, jak doszło do tego tragicznego zdarzenia.

We jednej z wsi w gminie Barczewo (policjant nie podał nazwy) znaleziono zwłoki 7-latki. Dziewczynka miała rany wskazujące na zagryzienie. Na posesji prowadzona była hodowla dwóch ras psów: dogów niemieckich oraz buldogów francuskich.

- Wszystko wskazuje na to, że te dwie hodowle były utrzymywane prawidłowo. Prokurator, który jest na miejscu, cały czas prowadzi oględziny, pomaga mu technik kryminalistyki i grupa operacyjno-procesowa naszej komendy w Olsztynie - przekazał portalowi polskieradio24.pl mł. asp. Jacek Wilczewski.

Policjant poinformował, że obecne czynności skupiają się na tym, żeby zabezpieczyć wszystkie ślady na miejscu zdarzenia. - To, w jaki sposób ta dziewczynka weszła w kontakt psami, jest cały czas ustalane - mówił. - Na podstawie tych śladów i analizy zebranego materiału odtworzymy okoliczności - dodał.

Posłuchaj

Mł. asp. Jacek Wilczewski o sprawie zagryzienia 7-latki przez psy 0:53
+
Dodaj do playlisty

7-latka zagryziona przez psy. Szokujące zdarzenie pod Olsztynem

Mł. asp. Wilczewski odniósł się również do informacji jakoby dziewczynka była pod opieką koleżanki swojej mamy. - Tak. To są rodziny ze sobą zaprzyjaźnione, po sąsiedzku. Ta dziewczynka tam często bywała, praktycznie co tydzień, była tam mile widziana i często goszczona - mówił w rozmowie z portalem polskieradio24.pl.

REKLAMA

Posłuchaj

Mł. asp. Jacek Wilczewski o okolicznościach tragicznego zdarzenia pod Olsztynem 0:24
+
Dodaj do playlisty

Te psy też były oswojone z tą dziewczynką. Nie było takiej sytuacji, że ktoś sobie szedł z ulicy, nieproszony, i w jakiś sposób się do tych psów dostał - tłumaczył.

Czytaj także:

polskieradio24.pl/Paweł Bączek

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej