Wimbledon. Putincewa krótko cieszyła się pokonaniem Świątek. Kazaszka za burtą

Julia Putincewa, która w sobotę wyeliminowała w trzeciej rundzie Wimbledonu Igę Świątek, odpadła z rywalizacji. Kazaszka potknęła się już na kolejnej przeszkodzie, którą była Łotyszka Jelena Ostapenko.

2024-07-08, 20:34

Julia Putincewa szybko pożegnała się z Wimbledonem po wyeliminowaniu Igi Świątek. Foto: PAP/EPA/ADAM VAUGHAN

Julia Putincewa wprawiła wielu kibiców w osłupienie, kiedy w sobotę pokonała Igę Świątek w 3. rundzie wielkoszlemowego Wimbledonu.

Urodzona w Moskwie zawodniczka dotychczas nigdy nie zdołała pokonać Polki, w tym roku dwukrotnie z nią przegrywała - w Rzymie i w Madrycie.

Tym razem to jednak raszynianka schodziła z kortu pokonana, choć pierwszy set nie zapowiadał takiego obrotu spraw. Polka dość pewnie zwyciężyła z Putincewą 6:3, ale reszta meczu należała już do Kazaszki, która w kolejnych dwóch partiach triumfowała 6:1, 6:2. Wychodziło jej praktycznie wszystko i można powiedzieć, że w starciu z liderką światowego rankingu rozegrała jedno z najlepszych spotkań w swojej karierze.

W poniedziałek Putincewa nie zdołała popisać się tak dobrą formą. Stała przed szansą na czwarty w karierze awans do ćwierćfinału turnieju wielkoszlemowego, pierwszy na kortach Wimbledonu. Jelena Ostapenko jednak wybiła rywalce marzenia z głowy w nieco ponad godzinę.

W pierwszym secie zmiotła Kazaszkę, wygrywając 6:2. W drugim mecz był już bardziej wyrównany, ale zakończył się zwycięstwem Łotyszki 6:3 i to ona zagra w ćwierćfinale.

Wyniki poniedziałkowych meczów 1/8 finału kobiet w wielkoszlemowym Wimbledonie:

Jelena Rybakina (Kazachstan, 4) - Anna Kalinska (Rosja, 17) 6:3, 3:0 - krecz Kalinskiej
Barbora Krejcikova (Czechy, 31) - Danielle Collins (USA, 11) 7:5, 6:3
Jelena Ostapenko (Łotwa, 13) - Julia Putincewa (Kazachstan) 6:2, 6:3
Jelina Switolina (Ukraina, 21) - Wang Xinyu (Chiny) 6:2, 6:1