"Niebezpieczne związki". Tajemnicze spotkania Marine Le Pen z szefem MSZ Francji

2024-07-10, 14:22

"Niebezpieczne związki". Tajemnicze spotkania Marine Le Pen z szefem MSZ Francji
Marine Le Pen i Sebastien Lecornu. Foto: PAP/EPA/YOAN VALAT/AA/ABACA/Abaca/East News

Dziennik "Libération" podaje, że francuski minister obrony Sebastien Lecornu spotyka się w tajemnicy z Marine Le Pen. Gazeta informuje też o kolacjach z udziałem byłego premiera Edouarda Philippe’a i czołowych polityków nacjonalistycznej partii Zjednoczenie Narodowe. Sprawa oburza lewicę i wywołuje gniew w obozie prezydenta Macrona.

Szef resortu obrony spotkał się z Marine Le Pen na prywatnej kolacji zorganizowanej w mieszkaniu doradcy prezydenta Macrona w marcu - ujawnia "Libération". Gazeta pisze o "niebezpiecznych związkach" Sebastiana Lecornu i stawia pytanie: "Czy szef państwa wiedział?". Obserwatorzy zwracają uwagę, że w kontekście wojny na Ukrainie spotkanie ministra obrony z szefową partii oskarżanej przez władze o prorosyjskość budzi zaniepokojenie.

Ponadto "Libération" informuje też o innych kolacjach, w których miał uczestniczyć między innymi kandydat narodowców na premiera Jordan Bardella.

Posłuchaj

"Libération": szef francuskiego MON spotyka się w tajemnicy z Marine Le Pen. Relacja Stefana Foltzera (IAR) 1:00
+
Dodaj do playlisty

Chaos informacyjny

Minister obrony dementuje, Pałac Elizejski zapewnia, że nie zna sprawy, ale doniesienia "Libération" potwierdza inny uczestnik spotkań z Marine Le Pen - były premier i sojusznik prezydenta Macrona Edouard Philippe. - Zjedliśmy razem kolację, bo nie znamy się dobrze - tłumaczy telewizji TF1 polityk.

REKLAMA

- To zły sygnał - skomentował jeden z tenorów prezydenckiego obozu François Bayrou. Centryści jednogłośnie potępili spotkania z narodowcami, ale lewica oskarża ich o banalizowanie skrajnej prawicy.

Czytaj także:

IAR/Stefan Foltzer/mr

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej