"Środowiska homoseksualne mają w Polsce wolność". Dziedziczak wyklucza związki partnerskie

2024-07-10, 18:35

- W Polsce są związki partnerskie, dużo mężczyzn i kobiet żyje w takich związkach. Jeśli chodzi o osoby tej samej płci, to nie zgadzam się ze stanowiskiem, że będzie "legalizacja" związku, bo one były, są i będą legalne - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł PiS Jan Dziedziczak. - W Polsce środowiska homoseksualne mają pełną wolność - podkreślał. 

We wtorkowym wywiadzie z TVN24 prezydent Andrzej Duda powiedział, że nie podpisze ustawy zakładającej częściową depenalizację i dekryminalizację aborcji do dwunastego tygodnia ciąży, zapewniając jednoczenie, że kobiety w ciąży nie będą "w żaden sposób karane" za dokonanie aborcji.

- Popieram pana prezydenta, aborcja to morderstwo - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł PiS Jan Dziedziczak. 

Zaznaczył, że w latach 50. XX wieku jeszcze nie wiedziano, kiedy zaczyna się życie ludzkie, teraz jednak "jesteśmy w XXI wieku, dzisiaj króluje nauka".

- Wiemy, że od samego początku jest to niepowtarzalne życie ludzkie. Łączą się komórki, tworzy się DNA, wszystko wiadomo - czy to będzie mężczyzna, czy kobieta. W XXI wieku powinno się chronić życie - dodał. 

REKLAMA

Związki partnerskie. Dziedziczak: były, są i będą legalne

Pytany o regulacje wprowadzające związki partnerskie, gość Polskiego Radia 24 odparł, że "jest za całkowitą wolnością". - Żadnych nowych uregulowań - podkreślił. - Doskonale wiemy, że w Polsce są związki partnerskie, dużo mężczyzn i kobiet żyje w takich związkach - zauważył. 

Czytaj także: 

Jego zdaniem, sposobem kobiety i mężczyzny na "uregulowanie sobie życia" jest zawarcie małżeństwa cywilnego. - Jak mężczyzna i kobieta chcą żyć w związku nieformalnym, to po prostu wybierają tę drogę, i bardzo dużo ludzi tak żyje. Jestem za pełną wolnością - zaznaczył.

- Jeśli chodzi o osoby tej samej płci, to nie zgadzam się ze stanowiskiem, że będzie "legalizacja" związku. One były, są i będą legalne. Chodzi nie o uregulowanie prawne, tylko o nadanie im przywilejów takich, jak mają małżeństwa - stwierdził. 


Posłuchaj

Jan Dziedziczak gościem Pawła Pawłowskiego (Rozmowa Polskiego Radia 24) 13:36
+
Dodaj do playlisty

 

REKLAMA

Argumentował, że pary homoseksualne mogą dziedziczyć po sobie i zapisywać sobie notarialnie majątek, mają też dostęp do dokumentacji medycznej pod warunkiem upoważnienia chorego. - To nie jest żaden problem w Polsce, można złożyć oświadczenie woli o informowaniu najbliższej osoby - wskazał. 

Przywilej w zamian za dziecko

Jak mówił, w przypadku wspólnego rozliczania się par homoseksualnych chodzi o płacenie niższych podatków. - Mężczyzna i kobieta, czyli państwo małżonkowie, mogą się razem rozliczać, bo w takich związkach często są dzieci, a te są potrzebne, jeśli chodzi o ciągłość społeczną i emerytury - wyjaśniał.

- W imię czego dwóch panów czy dwie panie mają dostawać płacony z podatków taki sam przywilej? Bo sobie patrzą w oczy, to my się mamy składać na ich niższy podatek? Tym, którzy to postulują, chodzi o pieniądze - stwierdził. 

- Ja uważam: zachowajmy wolność. W Polsce środowiska homoseksualne mają pełną wolność - skwitował Jan Dziedziczak. 

REKLAMA

Więcej w nagraniu: 


Posłuchaj

Jan Dziedziczak gościem Pawła Pawłowskiego (Rozmowa Polskiego Radia 24) 13:36
+
Dodaj do playlisty

 

Aborcja bez kary i związki partnerskie. Rząd zapowiada prace

Na rozpoczynającym się w czwartek posiedzeniu Sejm ma przeprowadzić drugie czytanie złożonego przez Lewicę projektu zmian w Kodeksie karnym dotyczącego m.in. zniesienia kary więzienia za przeprowadzenie lub pomoc w dokonaniu aborcji za zgodą kobiety.

Z kolei projekt ustawy o rejestrowanych związkach partnerskich - zakładający, że taki związek będą mogły zawrzeć dwie osoby pełnoletnie, stanu wolnego, niezależnie od płci - w ten poniedziałek pojawił się w wykazie prac legislacyjnych rządu.

***

AudycjaRozmowa Polskiego Radia 24
ProwadzącyPaweł Pawłowski
GośćJan Dziedziczak (PiS)
Data emisji: 10.07.2024
Godzina emisji: 17.30

REKLAMA


Polskie Radio 24, PAP, IAR/ mbl / wmkor

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej