Polak strzelił dwa gole Interowi Mediolan. "Nerazzurri" nie potrafili go powstrzymać! [WIDEO]

2024-07-18, 09:15

Kacper Przybyłko. Foto: Zou Zheng/Xinhua News/East News

Kacper Przybyłko zaliczył dublet w towarzyskim meczu FC Lugano z Interem Mediolan (2:3). W składzie "Nerazzurrich" zabrakło Piotra Zielińskiego, który nadal odpoczywa po Euro 2024.

Inter zagrał w eksperymentalnym składzie, co odbiło się na stylu gry mistrzów Włoch. Na korzyść Szwajcarów przemawiał również fakt, że byli na zdecydowanie bardziej zaawansowanym etapie przygotowań do sezonu - Włosi rozpoczną ligowe zmagania w połowie sierpnia, zaś "Helweci" już w najbliższy weekend.

Mimo to na prowadzenie wyszli "Nerazzurri" - w 5. minucie wynik otworzył Joaquin Correa. Kolejne minuty należały do Przybyłki, który najpierw został sfaulowany w polu karnym rywali i pewnie wykorzystał "jedenastkę", a chwilę później wykorzystał prostopadłe podanie i w sytuacji sam na sam pokonał Josepa Martineza.

Po przerwie Inter podkręcił tempo, co zaowocowało dwoma trafieniami Mehdiego Taremiego. Irańczyk, który do niedawna grał w FC Porto jest nowym nabytkiem "Nerazzurrich", którzy pozyskali go na zasadzie wolnego transferu.

Z kolei Przybyłko trafił do Lugano zimą ub. roku po dwuletnim pobycie w Chicago Fire. Polski napastnik rozegrał w barwach nowego klubu zaledwie cztery mecze w których zdobył jedną bramkę.