Liga Europy. Drugie zwycięstwo Wisły Kraków. "Biała Gwiazda" zna kolejnych rywali

2024-07-18, 18:25

Wisła Kraków wyeliminowała Llapi Podujevo. Foto: Artur Barbarowski/East News

Wisła Kraków awansowała do II rundy eliminacji Ligi Europy. "Biała Gwiazda" wygrała wyjazdowy mecz z Llapi Podujevo 2:1 i w kolejnej fazie zagra z Rapidem Wiedeń.

Pierwsze spotkanie przed tygodniem zakończyło się zwycięstwem "Białej Gwiazdy" 2:0 po golach Igora Sapały i Angela Rodado.

Rozegrany w czwartek rewanż również rozstrzygnięty został po myśli krakowskiej drużyny, która prowadziła po golu Rodado w 58. minucie. Wyrównującego gola dla gospodarzy strzelił Ardit Tahiri, a w 90. minucie drugie zwycięstwo Wiśle zapewnił celnym strzałem nowy nabytek Giannis Kiakos.

W kolejnej rundzie podopieczni Kazimierza Moskala zagrają z Rapidem Wiedeń. Pierwszy mecz odbędzie się 25 lipca o godz. 18.00 w Krakowie. Rewanż rozegrany 1 sierpnia o godz. 20.30 w Wiedniu.

Llapi Podujevo – Wisła Kraków 1:2 (0:0).

Bramki: dla Llapi - Ardit Tahiri (74); dla Wisły – Angel Rodado (58), Giannis Kiakos (90).

Żółta kartka: Llapi - Ilir Blakcori, Elvir Gashijan, Ilir Krasniqi; Wisła – Alan Uryga.

Sędzia: Trustin Farrugia Cann (Malta). Mecz bez udziału publiczności.

Pierwszy mecz 2:0 dla Wisły. Awans: Wisła.

Llapi Podujevo: Ilir Avdyli - Benjamin Emini, Muhamed Huseini (64. Ardit Tahiri), Ilir Krasniqi, Ilir Blakcori - Elvir Gashijan (74. Arianit Hasani), Besar Musolli, Hamdi Namani (74. Valmir Veliu), Blendi Baftiu, Adem Maliqi (64. Ergyn Ahmeti) - Ahmed Januzi (64. Mergim Cernaverni).

Wisła Kraków: Anton Cziczkan - Bartosz Jaroch, Alan Uryga, Joseph Colley, Rafał Mikulec - Angel Baena (79. Mariusz Kutwa), Igor Sapała (60. Patryk Gogół), Marc Carbo, Olivier Sukiennicki (87. Piotr Starzyński), Mateusz Młyński (60. Giannis Kiakos) - Angel Rodado.