WTA Praga. Dwie Polki zagrają w ćwierćfinale. Rywalka Fręch skreczowała

2024-07-23, 14:52

Magdalena Fręch awansowała do ćwierćfinału turnieju w Pradze. Foto: PAP/EPA/ADAM VAUGHAN

Rozstawiona z numerem szóstym Magdalena Fręch awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA 250 rozgrywanego na ziemnych kortach w Pradze. Polska tenisistka mierzyła się z Czeszką Dominiką Salkovą, która skreczowała przy stanie 6:4, 6:7 (4-7), 2:2.

• Wcześniej awans do ćwierćfinału wywalczyła Magda Linette
  • Magdalena Fręch w ćwierćfinale zmierzy się z Ukrainką Anheliną Kalininą

Mecz trwał dwie godziny i 13 minut.

Magdalena Fręch pewnie wygrała pierwszego seta, a w drugim prowadziła już 4:0. Jednak potem przegrała trzy gemy z rzędu. Czeszka zdołała doprowadzić do tie-breaka, w którym triumfowała 7-4.

W trzeciej partii przy stanie 2:2 Salkova poprosiła o przerwę medyczną i nie wróciła już do gry.

Kolejną rywalką Fręch będzie rozstawiona z numerem trzecim Ukrainka Anhelina Kalinina. W 1/4 finału wystąpi też Magda Linette, która wcześniej pokonała reprezentującą Hiszpanię Rebekę Masarovą 6:3, 6:4.

Fręch podkreśla, że liczyła na nieco inne okoliczności zwycięstwa (IAR) 0:29