Ślub na Pol'and'Rocku. 11 par powiedziało "tak". "Prawdziwy festiwal miłości"
Białe suknie, garnitury, trampki, a nawet piracki kostium - w takich strojach 11 par weszło na drogę małżeńskiego życia podczas jubileuszowej 30. odsłony największego darmowego festiwalu w Polsce.
2024-08-03, 17:50
Sobota to ostatni dzień festiwalu Pol'and'Rock na lotnisku Czaplinek-Broczyno. Oprócz dziesiątek koncertów, spotkań z pisarzami i artystami, mistrzostw gier planszowych czy szkoleń z pierwszej pomocy, uczestnicy i uczestniczki mogli w tym roku na zawsze odmienić swoje życie. Marszałek województwa zachodniopomorskiego udzielał bowiem ślubów chętnym parom.
Niektórzy postawili na klasyczne ślubne kreacje, inni bardziej typowe dla historii festiwalu alternatywne stroje: bojówki, wojskowe buty, kolorowe trampki i szelki. Jedna z par zdecydowała się na estetykę fantasy, przywodzącą na myśli opowieści o piratach.
"To prawdziwy festiwal miłości" - cytuje marszałka Olgierda Geblewicza profil województwa.
REKLAMA
Uczestnicy tegorocznej imprezy podkreślali w rozmowie z Polskim Radiem, że nie tylko o muzykę chodzi. Wskazywali, że podoba im się klimat tego miejsca, który współtworzą ludzie. Zwracali też uwagę na obecne wśród publiczności wzajemny szacunek i tolerancję.
Historia Pol'and'Rocka
Pol'and'Rock Festival, dawniej znany jako Przystanek Woodstock, to jeden z największych darmowych festiwali muzycznych w Europie. Jego początki sięgają 1995 roku. Został zainicjowany przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jako forma podziękowania dla wolontariuszy i darczyńców wspierających działania fundacji. Festiwal odbywa się latem, zazwyczaj pod koniec lipca lub na początku sierpnia, i przyciąga setki tysięcy uczestników. Przez lata festiwal zmieniał swoje lokalizacje, najdłużej odbywał się w Kostrzynie nad Odrą.
- 32 lata niezwykłej historii pomagania. WOŚP pisze kolejną, piękną kartę
- Miłość jak mycie zębów. Trzeba dbać o nią każdego dnia
Na kilku scenach występują artyści reprezentujący różne gatunki muzyczne, od rocka, przez metal, po reggae i muzykę elektroniczną. Festiwal gości zarówno polskie, jak i zagraniczne gwiazdy, a także młode, początkujące zespoły. W ramach Akademii Sztuk Przepięknych odbywają się liczne warsztaty, panele dyskusyjne i spotkania z ciekawymi osobami ze świata kultury, nauki, sportu i polityki.
REKLAMA
mp
REKLAMA