WTA Cincinnati. "Przypadkowa dziewczyna" Iga Świątek i dwie legendy

2024-08-16, 08:58

"Przypadkowa dziewczyna" Iga Świątek i dwie legendy - Andre Agassi i Steffi Graf.Foto: TT/Iga Świątek

Iga Świątek awansowała do trzeciej rundy turnieju WTA na twardych kortach w Cincinnati i szykuje się do kolejnego spotkania. Liderka rankingu WTA spotkała się z legendami tenisa małżeństwem Andre Agassim i Steffi Graf.

W pierwszym meczu Świątek po IO było nerwowo. "Rzadko zdarza mi się taka sytuacja"

Iga Świątek pokonała Francuzkę Varvarę Grachevą 6:0, 6:7 (8-10), 6:2 w 2. rundzie turnieju WTA 1000 w Cincinnati. Spotkanie miało nerwowy przebieg, ale Polka poradziła sobie ze zwrotem akcji w 2. secie. Po 1., wygranym przez Świątek bez straty gema, w 2. secie trwała zacięta walka, którą Polka przegrała.

- Na pewno rzadko zdarza mi się taka sytuacja, kiedy nie domykam meczu w takich okolicznościach. Przede wszystkim nie wiedziałam do końca, co zmieniłam w swojej grze, aby ten wynik szedł w drugą stronę. Na pewno było u mnie trochę frustracji w tym drugim secie. Z pomocą trenera udało mi się rozwiązać ten problem na początku trzeciego seta - powiedziała Świątek.

Znajoma kolejną rywalką Świątek

Jej kolejną rywalką będzie rozstawiona z numerem 15. Ukrainka Marta Kostiuk, którą wcześniej pokonała dwukrotnie.  Mecz Iga Świątek - Marta Kostiuk 16 sierpnia o godz. 17.00 czasu polskiego.

Podczas turnieju Polka spotkała się z dwiema legendami tenisa, czyli Andre Agassim i Steffi Graf. W obecności takich ikon sportu Świątek określiła siebie jako "przypadkową dziewczynę".

"Tylko spójrzcie na to. Dwie legendy i przypadkowa dziewczyna pośrodku. Trochę niesamowite" - napisała Świątek w mediach społecznościowych.

W trakcie kariery Agassi wygrał aż 60 turniejów singlowych. Amerykanin osiem razy triumfował w imprezach wielkoszlemowych.

Graf jest jeszcze bardziej utytułowana. Niemka zwyciężyła w 107 turniejach, w tym 22 wielkoszlemowych. To trzeci najlepszy wynik w kobiecym tenisie po Serenie Williams (23 tytuły wielkoszlemowe) i Margaret Court (24).

Graf jest za to historyczną liderką pod względem tygodni spędzonych na szczycie rankingu WTA. Niemka była światową "jedynką" przez 377 tygodni. Dla porównania, Świątek już przez 117 tygodni przewodzi rankingowi.

Klasyfikacja liderek rankingu WTA Tour według długości prowadzenia:

(kolejno: imię i nazwisko, liczba tygodni na pierwszym miejscu, data pierwszego dnia na czele)