Dramat podczas meczu Copa Libertadores. Juan Izquierdo upadł nieprzytomny na murawę

2024-08-23, 11:05

Juan Izquierdo zasłabł na boisku i został przewieziony do szpitala. Foto: PAP/EPA/ISAAC FONTANA

Obrońca urugwajskiego Nacionalu de Football Juan Izquierdo zasłabł na boisku i został przewieziony do szpitala po tym, jak doznał arytmii serca. Incydent wydarzył się w trakcie rewanżowego meczu 1/8 finału piłkarskiego Copa Libertadores z brazylijskim Sao Paulo na stadionie MorumBIS.

Izquierdo wyszedł na drugą połowę, zastępując Sebastiana Coatesa, ale w 84. minucie upadł nieprzytomny na murawę.

Zawodnicy obu stron natychmiast wezwali pomoc medyczną. Wciąż nieprzytomny 27-latek został zabrany z boiska do karetki przy głośnym wsparciu kibiców.

"Juan Izquierdo doznał nieregularnego bicia serca podczas meczu z Sao Paulo. Jest leczony na oddziale intensywnej terapii szpitala Alberta Einsteina. Obecnie jego stan jest stabilny, pacjent pozostaje pod obserwacją" - poinformował Nacional na platfomie X.

W pierwszym meczu zanotowano wynik bezbramkowy. Sao Paulo wygrało rewanż u siebie 2:0 i awansowało do dalszej rundy.