Ewa Pajor błyszczy w Barcelonie. Polka bohaterką Pucharu Gampera

2024-08-24, 07:15

Ewa Pajor bohaterką FC Barcelony. Foto: PAP/EPA/Quique Garcia

Ewa Pajor strzeliła gola i została uznana najlepszą zawodniczką wygranego przez jej zespół 2:0 meczu z AC Milan o Puchar Gampera.

27-letnia reprezentantka Polski, która przed tym sezonem przeniosła się do stolicy Katalonii z VfL Wolfsburg, zdobyła bramkę w 18. minucie. Wynik w 90. minucie ustaliła Hiszpanka Alexia Putellas.

Coroczne przedsezonowe rozgrywki piłkarskie, których gospodarzem jest FC Barcelona, są hołdem dla założyciela, byłego zawodnika i prezydenta klubu Joana Gampera. Rywalizacja mężczyzn odbywa się od 1966 roku, a kobiet od 1997

Ewa Pajor trafiła do FC Barcelony latem tego roku, podpisując kontrakt do 2027 roku. Piłkarki FC Barcelona trzykrotnie sięgały po Ligę Mistrzyń UEFA (2021,2023,2024). W tym sezonie w finale pokonały Olympique Lyon. Regularnie królują także na krajowym podwórku.