Krzysztof Piątek awansował do Ligi Konferencji. Basaksehir męczył się z outsiderami

2024-08-28, 20:03

Radość piłkarzy Basaksehiru . Foto: PAP/AA/ABACA

Basaksehir Stambuł z Krzysztofem Piątkiem w składzie pokonał 2:0 FC St. Patrick's i awansował do fazy grupowej Ligi Konferencji. W środowej serii gier prawo gry w LK wywalczyli także gracze belgijskiego Gentu.

Po pierwszym spotkaniu rozegranym w Irlandii w rywalizacji Basaksehiru z St. Patrick's było 0:0. Goli długo nie oglądali także kibice w Stambule, jednak w 64. minucie impas przełamał Omer Sahiner. W 81. minucie z czerwoną kartką boisko opuścił pomocnik Irlandczyków Aaron Bolger, który chwile wcześniej wszedł na plac gry z ławki rezerwowych. Trzy minuty później wynik spotkania ustalił Kameruńczyk Olivier Kemen.

Piątek rozegrał 77 minut. Zastąpił go Senegalczyk Philippe Paulin Keny. Był to siódmy występ polskiego napastnika w tym sezonie. 29-latek rozpoczął kampanię udanie, bo do siatki rywali trafił aż pięciokrotnie, w tym cztery razy w Lidze Konferencji.

Dobrą formę napastnika Basaksehiru dostrzegł selekcjoner Michał Probierz, który powołał go na wrześniowe zgrupowanie. Biało-Czerwoni zagrają z Chorwacją i Szkocją.

W drugim środowym meczu Gent pokonał 1:0 Partizan Belgrad. Belgowie w identycznym stosunku wygrali pierwsze spotkanie, dlatego to oni, a nie Serbowie wywalczyli prawo gry w fazie grupowej Ligi Konferencji.

Losowanie Ligi Konferencji Europy 2024/2025 zaplanowano na piątek 30 sierpnia 2024 roku o godz. 14:30. Faza grupowa rozpocznie się 3 października.