Igrzyska Paralimpijskie Paryż 2024. Kamil Otowski sięgnął po drugi złoty medal

2024-08-31, 20:05

Kamil Otowski popłynął po drugie złoto igrzysk paralimpijskich w Paryżu. Foto: paralympic.org

Kamil Otowski zdobył swój drugi złoty medal igrzysk paralimpijskich w Paryżu, triumfując w pływackim wyścigu na 50 m st. grzbietowym w klasie S1. W czwartek zwyciężył na dystansie dwa razy dłuższym.

To piąty medal dla Polski w tej imprezie i drugi złoty. Trzy brązowe krążki wywalczyli: Lech Stoltman w pchnięciu kulą (F55) oraz tenisiści stołowi - w mikście (XD17) Karolina Pęk i Piotr Grudzień oraz w deblu Pęk i Natalia Partyka (WD20).

W niedzielę w finale debla w tenisie stołowym wystąpią Grudzień i Patryk Chojnowski (MD18).

W piątek Róża Kozakowska wygrała konkurs rzutu maczugą (klasa F32), ale została zdyskwalifikowana, gdyż korzystała z nieprzepisowego sprzętu. Odwołanie polskiej ekipy zostało odrzucone.

W poprzednich igrzyskach paralimpijskich w Tokio reprezentacja Polski zdobyła 24 medale - siedem złotych, sześć srebrnych i 11 brązowych, co dało 17. miejsce w klasyfikacji krajów.

W paralimpiadzie, która zakończy się 8 września, w sumie ma wziąć udział ok. 4 400 zawodników, w tym 84 z Polski. Zawodnicy ze 168 państw w stolicy Francji walczą o 549 kompletów medali w 22 dyscyplinach.