Premier League. Arsenal lepszy w derbach Londynu. "Kanonierzy" gonią Manchester City

Arsenal, z Jakubem Kiwiorem na ławce rezerwowych, po raz trzeci z rzędu triumfował w derbach północnego Londynu na stadionie Tottenhamu Hotspur. "Kanonierzy" zwyciężyli lokalnego rywala 1:0 w 4. kolejce angielskiej ekstraklasy i zostali wiceliderami tabeli.

2024-09-15, 17:26

Radość piłkarzy Arsenalu. Foto: PAP/EPA/DAVID CLIFF

Jedynego gola uzyskał w 64. minucie Gabriel Magalhaes - głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Od początku sezonu 2021/22, kiedy w roli specjalisty do stałych fragmentów gry w Arsenalu zatrudniony został Nicolas Jover, "Kanonierzy" zdobyli w ten sposób 42 bramki - najwięcej spośród wszystkich drużyn pięciu najmocniejszych lig w Europie.

Poprzednie dwa spotkania na Tottenham Hotspur Stadium podopieczni hiszpańskiego trenera Mikela Artety wygrali 3:2 i 2:0, a ostatnią porażkę ponieśli tam w maju 2022 roku.

Arsenal zgromadził 10 punktów i ma dwa straty do broniącego tytułu i prowadzącego w tabeli Manchesteru City, który w sobotę pokonał Brentford 2:1. Trzeci z dziewięcioma punktami jest Liverpool, który niespodziewanie uległ u siebie Nottingham Forest 0:1.

W drugim niedzielnym meczu Newcastle United pokonało Wolverhampton Wanderers 2:1. "Wilki" długo prowadziły po trafieniu Leminy z 36. minuty, ale końcówka należała do "Srok". Gole Schaera i Barnesa (75. i 80.) dały im trzy punkty (w sumie 10) i awans na 3. miejsce w tabeli. Wolves z zaledwie jednym "oczkiem" na koncie są 18.