Richard Carapaz nie wystartuje w mistrzostwach świata. Mistrz olimpijski rezygnuje w ostatniej chwili

Złoty medalista olimpijski z 2021 roku Ekwadorczyk Richard Carapaz wycofał się z zaplanowanego na niedzielę wyścigu ze startu wspólnego mistrzostw świata w kolarstwie, które odbywają się w Zurychu. Powodem są problemy rodzinne.

2024-09-23, 12:34

Richard Carapaz. Foto: PAP/EPA/JAVIER LIZON

31-letni Carapaz, triumfator klasyfikacji górskiej tegorocznego Tour de France, przekazał w oświadczeniu w poniedziałek, że wraca do domu do Ekwadoru, aby być ze swoją córką, która przeszła pilną operację.

- Na szczęście operacja przebiegła pomyślnie. Nadal jednak wymaga ona opieki — powiedział Carapaz.

- Z powodu tej nagłej rodzinnej historii nie mogłem trenować przez kilka dni, a mój stan nie jest taki, na jaki zasługuje Ekwador. Ani fizycznie, ani psychicznie - dodał.

Carapaz wygrał wyścig ze startu wspólnego podczas zmagań olimpijskich w Tokio w 2021 roku, ale nie został powołany do reprezentacji na tegoroczne igrzyska w Paryżu.

Do historii przeszedł m.in. jako pierwszy Ekwadorczyk, który wygrał wielki Tour - w 2019 roku triumfował w klasyfikacji generalnej Giro d’Italia.

W minioną niedzielę w Zurychu odbyła się już jazda indywidualna na czas. Tytuł mistrzowski wywalczył Belg Remco Evenepoel, powtarzając sukces w tej specjalności z ubiegłorocznych MŚ oraz z igrzysk olimpijskich w Paryżu. W stolicy Francji Evenepoel był najlepszy również w wyścigu ze startu wspólnego.