Ewa Pajor wciąż błyszczy w barwach Barcelony. Hat-trick Polki

Ewa Pajor zdobyła trzy bramki dla FC Barcelony w wygranym aż 10:1 meczu u siebie z Granadą w 4. kolejce hiszpańskiej ekstraklasy - Liga F. Czołowa piłkarka reprezentacji Polski ma łącznie pięć trafień w obecnym sezonie ligowym.

2024-09-29, 07:00

Ewa Pajor (pierwsza z prawej) świetnie radzi sobie w Barcelonie . Foto: PAP/EPA/Quique Garcia

27-letnia Ewa Pajor, która przed tą edycją przeniosła się do stolicy Katalonii z VfL Wolfsburg, trafiła do siatki już w drugiej minucie, a także w doliczonym czasie pierwszej połowie (45+3.) oraz w 69. minucie. Krótko po swoim trzecim golu - wówczas na 8:1 - została zmieniona.

Piłkarki Barcelony po czterech kolejkach są liderkami z kompletem punktów (12). Również komplet zgromadziło Atletico Madryt (12, ale gorszy bilans bramek) i mające jeden mecz mniej zawodniczki Realu Madryt (9).

Niedawno Polka znalazła się na liście 30 zawodniczek nominowanych do Złotej Piłki "France Football".