WTA Pekin. Aryna Sabalenka melduje się w ćwierćfinale. Wiceliderka pokonała Madison Keys

Najwyżej rozstawiona Aryna Sabalenka awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA 1000 na twardych kortach w Pekinie. Białoruska tenisistka bez większych problemów pokonała w 1/8 finału Amerykankę Madison Keys 6:4, 6:3.

2024-10-02, 09:57

Aryna Sabalenka awansowała do ćwierćfinału turnieju w Pekinie. Foto: PAP/EPA/JESSICA LEE

Wiceliderka światowego rankingu w obu setach jako pierwsza przełamała rywalkę i objęła prowadzenie 3:1. Amerykanka za każdym razem zdołała odrobić stratę i doprowadzić do wyrównania 3:3, jednak w pierwszym secie ponownie raz straciła podanie, a w drugim dwukrotnie przegrała gema przy swoim serwisie.

Białorusinka pokonując Keys wygrała 15. mecz z rzędu, wyrównując najlepszą do tej pory zwycięską serię w karierze. Pozostaje niepokonana od ćwierćfinału w turnieju WTA 1000 w Toronto, po drodze zdobywając tytuł w imprezie WTA 1000 w Cincinnati oraz wielkoszlemowym US Open.

Jej kolejną rywalką będzie Hiszpanka Cristina Bucsa lub Czeszka Karolina Muchova.

Jak podaje serwis OptaAce, Sabalenka została zawodniczką, która potrzebowała najmniej rozegranych meczów (49) w Chinach do uzyskania 40 zwycięstw. Tym samym Białorusinka wyprzedziła w tej klasyfikacji Agnieszkę Radwańską (50).

W turnieju nie gra liderka światowego rankingu, ubiegłoroczna triumfatorka Iga Świątek. Wobec nieobecności 23-letniej Polki, Sabalenka ma sporą szansę na zbliżenie się do niej w zestawieniu WTA. Po awansie do ćwierćfinału traci 1069 punktów. Jeśli Białorusinka zwycięży w stolicy Chin, przewaga Świątek będzie wynosić już tylko 284 punkty.