Bundesliga. Szalony mecz we Frankfurcie. Bayern traci punkty

Piłkarze Bayernu Monachium zremisowali na wyjeździe 3:3 z Eintrachtem Frankfurt w 6. kolejce Bundesligi. Po piętach Bawarczykom depcze RB Lipsk, który pokonał 1:0 Heidenheim.

2024-10-06, 20:47

W doliczonym czasie do remisu doprowadził Marmoush. Foto: PAP/EPA/CHRISTOPHER NEUNDORF

Obrońca Min-Jae Kim w 15. minucie dał Bayernowi prowadzenie. Później wyrównał Omar Marmoush, a następnie Egipcjanin asystował przy trafieniu Hugo Ekitike. Jeszcze przed przerwą Dayot Upamecano zdobył bramkę na 2:2.

Michael Olise w 53. min efektownym strzałem pokonał bramkarza Eintrachtu - Kauę Santosa. W doliczonym czasie do remisu doprowadził Marmoush. Egipski napastnik z ośmioma golami jest najlepszym strzelcem Bundesligi.

Skromne zwycięstwo RB Lipsk nad Heidenheim dało trafienie Loisa Opendy. Wyścig o mistrzostwo Niemiec w tym sezonie jest wyrównany. Bayern utrzymał prowadzenie w Bundeslidze, choć Lipsk po sześciu kolejkach również ma 14 pkt. Obie drużyny zanotowały po cztery zwycięstwa i dwa remisy. Trzeci Eintracht zgromadził 13 pkt, a broniący tytułu Bayer Leverkusen - 11.