"The Thaumaturge". Gra historyczna o Warszawie z realiami rewolucji 1905 roku

- Chcieliśmy poprzez opowieść kryminalną, pokazać graczom Warszawę z roku 1905 ogarniętą rewolucją, aby gracze z Polski i ze świata lepiej poznali naszą historię -  powiedzieli w Polskim Radiu 24: Paweł Nowak oraz Paula Mejsner, pisarze ze studia Fool's Theory w audycji "24 poziom".

2024-10-06, 21:20

"The Thaumaturge". Gra historyczna o Warszawie z realiami rewolucji 1905 roku
"The Thaumaturge". Gra historyczna o Warszawie z realiami rewolucji 1905 roku.Foto: mat. pras. producenta gry

"The Thaumaturge" to tytuł tegorocznej gry RPG polskiego studia Fool's Theory, która zetknęła się z dobrym odbiorem na na międzynarodowym rynku. Krajowa produkcja przenosi gracza do 1905 roku, aby sam zbadał zagadkę śmierci ojca głównego bohatera gry. Błogosławieństwem i klątwą Wiktora Szulskiego, czyli tytułowego taumaturga, jest kontakt z nadnaturalnymi stworzeniami, które mogą mu towarzyszyć i pomagać w jego poszukiwaniach. 

Posłuchaj

Paweł Nowak i Paula Mejsner, pisarze ze studia Fool's Theory gośćmi Polskiego Radia 24 (audycja "24 poziom "). 26:16
+
Dodaj do playlisty

 

Jak wyjaśnił Paweł Nowak słowo "thaumaturge" oznacza cudotwórcę, który poznaje wiele tajemnic poprzez dotykanie przedmiotów, a sam główny bohater jest podróżnikiem, który musi wbrew swojej woli wrócić do kraju ogarniętego rewolucją z roku 1905, aby uporządkować swoje sprawy.

REKLAMA

- Postanowiliśmy przenieść akcję gry do roku 1905, bo uważamy że te czasy nie są dostatecznie znane i reprezentowane, tym bardziej w popularnych grach komputerowych. Wydawało nam się, że rok 1905 daje wiele możliwości.To nam dało szansę pokazać Warszawę, której za dobrze nie znamy  - mówiła Paula Mejsner.

- Wydaje się, że gracze na świecie to "kupili". Poza utworami Bolesława Prusa o Warszawie nie było zbyt wiele utworów literackich pokazujących tamtą epokę. Dlatego konsekwentnie zachowaliśmy wiele z realiów tamtych czasów. Specjalne zdolności głównego bohatera nie mają przecież bezpośredniego wpływu na bieg wydarzeń historycznych. To historia kryminalna, która daje możliwość przybliżyć naszą historię także zagranicznym graczom - mówił Paweł Nowak.

- Dla nas nasza gra komputerowa to gatunek "low fantasy", gdzie tym fantastycznym dodatkiem do fabuły kryminalnej są nadzwyczajne, ponad normalne możliwości głównego bohatera oraz udział demonów (salutorów) w całej akcji. Pocztówki, mapy z epoki były dla nas inspiracją dla pokazania tamtej epoki - powiedziała Paula Mejsner.

REKLAMA

   

***

Audycja: 24. poziom
Prowadzący: Przemysław Pawełek
GościePaweł Nowak oraz Paula Mejsner, pisarze ze studia Fool's Theory 
Data emisji: 06.10.2024
Godzina emisji: 20.32

PR24/SW

REKLAMA

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej