Liga Narodów. Polska - Chorwacja. Grad goli i szalony mecz w Warszawie. Biało-Czerwoni pokazali charakter

Reprezentacja Polski zremisowała u siebie z Chorwacją 3:3 w meczu 4. kolejki Ligi Narodów. Po 26. minutach Biało-Czerwoni przegrywali 1:3, jednak zdołali odwrócić losy meczu. Goście kończyli mecz w dziesięciu po tym, jak czerwoną kartkę obejrzał Dominik Livaković.

2024-10-15, 22:39

Reprezentacja Polski zremisowała z Chorwacją w meczu Ligi Narodów. Foto: PAP/Piotr Nowak

Szalone 45 minut na Stadionie Narodowym. Polacy trafili z nieba do piekła, Zalewski przywrócił nadzieję

Reprezentacja Polski otworzyła wynik już w 5. minucie meczu. Zaczęło się od przechwytu Bednarka, następnie piłka trafiła na lewe skrzydło do Urbańskiego. Ten uruchomił Zielińskiego, który technicznym strzałem wpakował futbolówkę do siatki obok bezradnego Livakovicia.

Kwadrans później Chorwaci doprowadzili do wyrównania. Po dośrodkowaniu w pole karne z rzutu wolnego piłka została wybita, jednak trafiła prosto pod nogi Borny Sosy. Ten huknął z pierwszej piłki, a Bułka nie miał nic do powiedzenia.

W ciągu kolejnych sześciu minut goście trafili do polskiej bramki dwukrotnie. Przy drugim trafieniu Sucić i Baturina rozmontowali defensywę Biało-Czerwonych, po czym pierwszy z Chorwatów pokonał Bułkę.

Trzeci gol dla Chorwatów padł po błędzie Dawidowicza, który niecelnie podał do Bednarka, a duet Sucić - Baturina po raz drugi zasiał spustoszenie w polskiej formacji defensywnej, co tym razem zakończyło się golem drugiego z nich.

Nadzieję na pozytywny rezultat w 45. minucie przywrócił Nicola Zalewski. Zieliński wywalczył piłkę z pozycji leżącej i zagrał do Kamińskiego. Ten uruchomił zawodnika Romy, który precyzyjnym uderzeniem pokonał Livakovicia.

Szansę na doprowadzenie do wyrównania miał w doliczonym czasie gry Kamiński, jednak w sytuacji sam na sam trafił w golkipera gości.

Polacy pokazali charakter, Chorwaci kończyli w dziesięciu

Początek drugiej połowy nie rozpieszczał kibiców, jednak okazało się, że to cisza przed biało-czerwoną nawałnicą.

Poprzedziła ją kanonada Chorwatów, jednak świetnie w bramce spisywał się Marcin Bułka, który zatrzymał strzały Modricia, Matanovicia i Perisicia.

Z czasem do głosu zaczęli dochodzić Polacy, co przełożyło się na bramkę wyrównującą w 69. Minucie.

Robert Lewandowski świetnie opanował piłkę po długim podaniu, przesunął się na prawą stronę, po czym zagrał do Sebastiana Szymańskiego. Pomocnik Fenerbahce przyjął, poprawił, popatrzył, po czym posłał fantastyczny strzał, którego Livaković nie był w stanie zatrzymać.

W 76. minucie czerwoną kartkę obejrzał Dominik Livaković. Po nieudanym zagraniu Perisicia za piłką popędził Lewandowski. Chorwacki bramkarz próbował ratować się wybiciem, jednak "wykosił" Polaka.

Osłabieni Chorwaci skupili się na defensywie i szczelnie bronili dostępu do swojej bramki.

Po czterech kolejkach Polacy zajmują trzecie miejsce w grupie 1 dywizji A piłkarskiej Ligi Narodów z dorobkiem czterech punktów.

W drugim meczu Portugalia bezbramkowo zremisowała ze Szkocją.

Polska - Chorwacja 3:3