Monika Stankiewicz zwycięża w Faro. 17-letnia Polka awansuje w rankingu WTA o ponad 300 pozycji!

Monika Stankiewicz zwyciężyła w turnieju ITF W35 w Faro. 17-letnia Polka, która przystępowała do zmagań na 974. pozycji w rankingu WTA, pokonała w finale Portugalkę Matilde Jorge (366 WTA) 7:6 (3), 6:3, dzięki czemu zanotuje awans o ponad 300 lokat.

2024-10-20, 15:57

Monika Stankiewicz zwyciężyła w swoim pierwszym seniorskim turnieju w karierze. Foto: Wojciech KUBIK/East News

17-letnia Polka zaskoczyła. Czeka ją gigantyczny awans w rankingu WTA

17-letnia Stankiewicz z pewnością może zaliczyć 2024 rok do udanych. Polka zdołała awansować do ćwierćfinału juniorskiego Wimbledonu, jednak jeszcze przed 18. urodzinami zdołała osiągnąć imponujący sukces w seniorskim tenisie.

W drodze do finału turnieju ITF W35 w Faro Stankiewicz pokonała cztery rywalki. Wszystkie były bardziej doświadczone i wyżej notowane od 17-latki. W żadnym z meczów nie straciła nawet seta.

Tak było także w finale, w którym rywalką Stankiewicz była Portugalka Jorge Faro.

Choć w pierwszym secie doszło do aż sześciu przełamań serwisu, to o jego losach rozstrzygnął tie-break, w którym Polka zwyciężyła 7-3. W drugiej partii Stankiewicz dwukrotnie przełamała rywalkę, wygrała 6:3 i przypieczętowała triumf w turnieju.

Polka, dla której był to szósty seniorski turniej w karierze, przystępowała do zmagań jako 974. rakieta świata. Zwycięstwo w Faro sprawi, że jej konto zasili 36 punktów, które zapewnią jej awans o ponad 300 pozycji.