La Liga. Barcelona rozbiła Sevillę i odskoczyła Realowi. Lewandowski ustrzelił dublet, Szczęsny oglądał mecz z ławki

FC Barcelona pokonała Sevillę 5:1 w meczu 10. kolejki piłkarskiej La Ligi. Dubletem popisał się Robert Lewandowski, natomiast Wojciech Szczęsny obserwował popis "Blaugrany" z ławki rezerwowych.

2024-10-20, 22:59

Robert Lewandowski popisał się dubletem w meczu z Sevillą. Foto: PAP/EPA/Alberto Estévez

Cisza przed burzą. Barcelona zdominowała Sevillę, Lewandowski z dubletem

Trener Barcelony Hansi Flick już wcześniej zapowiadał, że Szczęsny znajdzie się w kadrze na mecz, ale nie wyjdzie na boisko w podstawowym składzie.

Początek spotkania nie przyniósł zbyt wielu dogodnych okazji do zdobycia gola. Przełomowa okazała się akcja z 22. minuty, która zakończyła się faulem Peque na Raphinhi.

Do piłki podszedł Robert Lewandowski, który pewnie pokonał Nylanda z 11. metra.

Na kolejny cios "Dumy Katalonii" nie trzeba było długo czekać. W 28. minucie po kontrze piłkę otrzymał Lamine Yamal, który zgrał ją w kierunku 16. metra. Tam świetnie ustawiony był Pedri, który efektownym strzałem podwyższył prowadzenie "Blaugrany".

W 39. minucie było już 3:0. Zza pola karnego mocny strzał oddał Raphinha, a jego trajektorię skorygował idealnie ustawiony Robert Lewandowski, który tym samym skompletował dublet.

Spokój lidera. Barcelonę czeka trudny tydzień

Po zmianie stron Barcelona nie chciała zwalniać tempa. Już w 47. minucie mogło być 4:0 po tym, jak efektownym strzałem zewnętrzną częścią stopy gola próbował zdobyć Yamal. Na posterunku był jednak Nyland, który świetnie interweniował.

W 66. minucie Hansi Flick postanowił dać odpocząć Robertowi Lewandowskiemu i Raphinhi. W 82. minucie prowadzenie podwyższył Pablo Torre.

Chwilę później na boisku po 335 dniach przerwy spowodowanej kontuzją pojawił się Gavi, który zastąpił Pedriego.

Bramkę honorową dla Sevilli zdobył w 87. minucie Stanis Idumbo, jednak po kilkudziesięciu sekundach było już 5:1. Swojego drugiego gola zdobył Torre.

Komplet punktów oznacza, że Barcelona (27 pkt) ponownie odskoczyła drugiemu Realowi (24 pkt) na trzy punkty. Podium uzupełnia Atletico Madryt (20 pkt), a czwarty jest Villarreal (18 pkt).

W najbliższym czasie "Dumę Katalonii" czekają dwa ważne spotkania: z Bayernem Monachium w 3. kolejce Ligi Mistrzów i El Clasico przeciwko Realowi na wyjeździe.