Liga Mistrzów. Efektowna remontada Realu Madryt. Hiszpańskie media w euforii: spotkanie z nimi musi być frustrujące

Real Madryt odwrócił losy meczu 3. kolejki piłkarskiej Ligi Mistrzów z Borussią Dortmund. Choć do przerwy "Królewscy" przegrywali 0:2, to po ostatnim gwizdu mogli celebrować wysoką wygraną.

2024-10-23, 09:43

Real odwrócił losy meczu z Borussią . Foto: PAP/EPA/KIKO HUESCA

Efektowna remontada Realu. "Zespół nie do rozszyfrowania"

Starcie Realu z Borussią było okazją do rewanżu za tegoroczny finał Champions League. 1 czerwca na Wembley "Królewscy" wygrali 2:0 po golach Daniela Carvajala i Viniciusa Juniora.

Zanosiło się na to, że piłkarze BVB wyjadą z Madrytu usatysfakcjonowani, bo do przerwy prowadzili 2:0 po golach Holendra Donyella Malena oraz Anglika Jamiego Bynoe-Gittensa. Odpowiedzią mistrzów Hiszpanii były dwa strzały w obramowanie bramki: Anglik Jude Bellingham trafił w poprzeczkę, a Brazylijczyk Rodrygo - w słupek. Po chwili belgijski bramkarz "Królewskich" Thibaut Courtois obronił groźny strzał Juliana Brandta.

W drugiej połowie graczom Realu zaczęło wychodzić praktycznie wszystko. Zdobyli dwie bramki w ciągu trzech minut: najpierw Francuz Kylian Mbappe dośrodkował wprost na głowę Niemca Antonio Ruedigera, który nie pomylił się z niewielkiej odległości. Potem Chorwat Luka Modric posłał prostopadłe podanie w pole karne, piłka trafiła pod nogi Brazylijczyka Viniciusa Juniora, który uderzył bez przyjęcia obok bezradnego bramkarza Gregora Kobela.

Trzeciego gola dla mistrzów Hiszpanii strzelił Lucas Vazquez, a później dwa razy do siatki trafił jeszcze Vinicius Junior, kompletując hat-trick.

"Spotkanie z Realem Madryt w Pucharze Europy musi być frustrujące. To zespół nie do rozszyfrowania, który potrafi grać najlepiej, gdy jest na straconej pozycji. Borussia Dortmund zasmakowała słodkiej zemsty po ostatnim finale Ligi Mistrzów, prowadząc 0:2 po wspaniałej godzinie futbolu, ale spotkała się z bardzo surową karą. Im bardziej niemożliwe, tym bardziej stymuluje drużynę w bieli. Vinicius Junior poprowadził drużynę do pamiętnego powrotu zbudowanym w 30 emocjonujących minutach, z czystym sercem, krocząc po krawędzi przepaści. On już jest legendą" -pisze "Marca".