Koniec śnieżyc. Po weekendzie nagła odwilż i wysokie temperatury: nawet 10 st. C.
Śnieżyce pojawiły się już w wielu regionach Polski. Znacząco spadła też temperatura. IMGW alarmuje w związku z niebezpieczną pogodą. Ta potrwa do końca weekendu. Nowy tydzień to koniec zimowej aury. Czeka nas nagłe ocieplenie, a z nim odwilż. Na termometrach wysokie - jak na styczeń - temperatury.
2025-01-11, 08:11
Śnieg przez cały weekend
Pod koniec tygodnia do Polski znów zawitała zima. Ta przyszła razem z niżem Charlym. Intensywnie pada w wielu województwach. W niektórych pojawiła się także wichura. W piątek tysiące osób zostało bez prądu.
Zimowa aura utrzyma się przez cały weekend. Na północy Polski obowiązują ostrzeżenia przed intensywnymi opadami śniegu wydane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Tam do końca weekendu może spaść do 35 centymetrów śniegu. Opady białego puchu występują we wszystkich województwach. Meteorolodzy ostrzegają jednak przed silnym wiatrem i zamieciami śnieżnymi.
REKLAMA
Polskie drogi po ataku zimy
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że wszystkie drogi krajowe są przejezdne. Po intensywnych opadach, które nadeszły w nocy, na drogach pracowało 1256 jednostek sprzętu do zimowego utrzymania. Błoto pośniegowe utrzymuje się na drogach krajowych w województwach zachodniopomorskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim, lubelskim, śląskim, wielkopolskim i lubuskim. GDDKiA apeluje do kierowców o ostrożną jazdę, szczególnie w wymienionych wyżej rejonach.
Nagły zwrot w pogodzie
Zimowa aura utrzyma się tylko do końca weekendu. Śnieg przestanie padać już w niedzielę. Serwis twojapogoda.pl informuje, że ujemne temperatury wystąpią już tylko w poniedziałek. We wtorek czeka nas gwałtowne ocieplenie, a wraz z nim odwilż.
Wtedy możemy spodziewać się opadów deszczu. Z kolejnymi dniami pogoda będzie jednak coraz lepsza. Ostatnia dekada stycznia ma być słoneczna i w większej części regionów Polski bez opadów. Będzie też ciepło, jak na tę porę roku. Na przeważającej części Polski od 5 do 10 stopni Celsjusza.
REKLAMA
Źródła: IMGW, Polskie Radio, twojapogoda.pl/sb
REKLAMA