Burza śnieżna nad Olsztynem. Nawałnica trwała 20 minut
Weekendowe załamanie pogody przybrało szczególnie wyraźną formę w Olsztynie, gdzie nad miastem przeszła burza śnieżna. Nawałnica, której towarzyszyły silny wiatr i intensywna śnieżyca, trwała 20 minut.
2025-04-05, 11:00
Śnieżna nawałnica przeszła nad Olsztynem
O możliwości wystąpienia w regionie burz połączonych z opadami śniegu informowali wcześniej synoptycy. Mieszkańcy Olsztyna umieszczali w internecie filmy dokumentujące grzmoty, którym towarzyszyły intensywne opady śniegu i bardzo silny wiatr.
Strażacy nie odnotowali dotąd szkód związanych z pogodą, drogowcy zapewniają, że wszystkie trasy są przejezdne. Z kamer monitoringu służb drogowych i internetowych map pogodowych wynika, że burza rozciągała się od Klewek (trasa na Szczytno), przez Olsztyn, po Rapaty (trasa na Gietrzwałd).
Załamanie pogody w weekend. Uwaga na przymrozki w nocy
Opady śniegu zapowiadali w rozmowie z Polskim Radiem synoptycy. Wszystko przez arktyczne powietrze napływające do Polski przekazała dyżurna Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Dorota Pacocha. - Miejscami lekko się zabieli, temperatura będzie zdecydowanie niższa. Będzie też dość silny wiatr, porywisty, więc to przy okazji będzie potęgowało odczucie chłodu, takie nieprzyjemne odczucie, takie przeszywające, więc faktycznie w ten weekend pogoda nas nie będzie rozpieszczać - powiedziała synoptyczka.
W sobotę prognozowane jest zachmurzenie, opady deszczu i deszczu ze śniegiem i śniegu, możliwe są gradobicia. Gdzieniegdzie, zwłaszcza we wschodniej połowie kraju, możliwe burze. W ciągu dnia będzie od 4 do dwunastu stopni. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, na wybrzeżu także silny, do 45 km/h, w całym kraju porywisty, północny. W rejonach opadów wiatr może powodować zawieje śnieżne.
REKLAMA
W nocy należy nastawić się nawet na mrozy - temperatura może spaść do -7 stopni Celsjusza. Miejscami przelotne opady śniegu, na zachodzie początkowo również deszczu ze śniegiem. Opady śniegu okresami mogą ograniczać widzialność do 500 m.
Czytaj także:
- Nagły powrót zimy. W tych regionach złapie mróz, spadnie śnieg i będzie wiało
- Kluczowy prąd oceaniczny zagrożony? Europie grozi scenariusz jak z filmu
- "Zimna plama" na oceanie. Może to wpłynąć na klimat w Europie
Źródło: Polskie Radio/PAP/PolskieRadio24.pl/mbl
REKLAMA