Autobus z amerykańskimi żołnierzami wpadł do rowu. Groźny wypadek
Na autostradzie A4 na Dolnym Śląsku doszło do wypadku autobusu, którym podróżowało 34 amerykańskich żołnierzy. Ośmiu z nich odniosło niegroźne obrażenia. Wcześniej policja podała, że w autokarze znajdowali się turyści z Rumunii.
2025-05-06, 08:20
Groźne zdarzenie na A4. Ranni żołnierze
Wypadek miał miejsce w poniedziałek po godzinie 21.30 na 111 kilometrze autostrady w kierunku Wrocławia. W pobliżu Rąbienic - między węzłami Wądroże Wielkie i Budziszów - autobus, którym żołnierze przemieszczali się z Niemiec na Litwę, nagle zjechał na pobocze i wpadł do rowu. Osiem osób odniosło obrażenia, jednak nie zagrażają one życiu.

Starszy aspirant Łukasz Porębski z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu sprostował, że autokarem podróżowali amerykańscy żołnierze. Tuż po wypadku policja informowała, że uczestnikami zdarzenia byli turyści z Rumunii.
Kilkugodzinne utrudnienia w ruchu
W wyniku wypadku autobusu, aż do godzin porannych zamknięta była jezdnia w kierunku Wrocławia. Policja wyznaczyła objazdy. Obecnie ruch odbywa się płynnie.
- Groźny wypadek w Grzymałkowie. 12-latek zderzył się z samochodem
- Karambol na A4. Wielu rannych, lądował śmigłowiec LPR
- Śmiertelny wypadek koło Dobrego Miasta. Wjechał wprost pod ciężarówkę
- Tragiczny wypadek autobusu w Chorwacji. "Wybite wszystkie okna"
Źródło: PAP/łl/k
REKLAMA