Są poszkodowani w kraksie na Tour de Pologne. "Jesteśmy w kontakcie z lekarzami"
- Neutralizacja trzeciego etapu Tour de Pologne, czyli zachowanie wyników w klasyfikacji generalnej bez zmian, była podyktowana względami bezpieczeństwa - poinformował dyrektor wyścigu Czesław Lang. Zdradził także, w jakim stanie są poszkodowani.
2025-08-06, 18:32
Zamieszanie podczas TdP
- Piętnaście kilometrów przed metą zdarzyła się kraksa, w której leżał lider (Francuz Paul Lapeira), Rafał Majka i inni kolarze. Zatrzymały się wszystkie nasze karetki pogotowia, aby udzielać pomocy. Peleton nie mógł dalej jechać bez karetek. Takie są wymogi bezpieczeństwa - wyjaśnił na mecie Lang.
- Postanowiliśmy zneutralizować etap. W momencie, gdy dowiedzieliśmy się, że karetki dołączyły do peletonu, kolarze ruszyli i żeby nie robić zamieszania ustaliliśmy, że czas nie będzie liczony, a kolarze będą walczyć o zwycięstwo etapowe - dodał.
Pytany o poszkodowanych, odpowiedział, że dwóch zawodników jest mocno poobijanych, jeden stracił przytomność.
- Jesteśmy w kontakcie z lekarzami. Trzymamy za kolarzy kciuki - dodał.
Turner triumfował, słowa uznania dla Kwiatkowskiego
Etap wygrał po finiszu pod górę rozprowadzany przez Michała Kwiatkowskiego Brytyjczyk Ben Turner z ekipy Ineos Grenadiers, który wyprzedził Hiszpana Pello Bilbao (Bahrain-Victorious) oraz Włocha Andreę Bagiolego (Lidl-Trek).
- Michał świetnie rozprowadził mnie na finiszu i dziękuję mu za to. Radość ze zwycięstwa jest jednak przytłumiona, nasze myśli są z kolegami, którzy ucierpieli w kraksie - powiedział Turner.
W klasyfikacji generalnej wciąż prowadzi Lapeira (Decathlon AG2R La Mondiale), a dotychczas drugi Czech Mathias Vacek (Lidl-Trek) nie ukończył etapu. Najlepszy z Polaków Rafał Majka (UAE Team Emirates) zajmuje dziesiąte miejsce.
Zobacz również:
- Kiedy pierwszy mecz Igi Świątek w Cincinnati? Z kim i o której zagra?
- Mecz Świątek vs Osaka był o krok. Były trener Igi zrobił różnicę. "Ciekawe"
- Wilfredo Leon o grze dla reprezentacji. Dał słowo Grbiciowi
Źródło: PAP/ps