Brzeźno Wielkie. Zderzenie trzech aut, zablokowana A1 w kierunku Gdańska

Na autostradzie A1 na wysokości Brzeźna Wielkiego (woj. pomorskie) doszło do zderzenia trzech samochodów. Droga w kierunku Gdańska była całkowicie zablokowana. 

2025-08-17, 10:57

Brzeźno Wielkie. Zderzenie trzech aut, zablokowana A1 w kierunku Gdańska
Na autostradzie A1 doszło do zderzenia trzech pojazdów. Foto: STACH ANTKOWIAK/REPORTER

Zderzenie trzech pojazdów na remontowanym odcinku A1

Po kolizji trzech samochodów osobowych na wysokości Brzeźna Wielkiego (pow. starogardzki) zablokowana jest autostrada A1 w kierunku Gdańska - poinformował w niedzielę dyżurny Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Gdańsku. 

Zdarzenie miało miejsce w niedzielę ok. godz. 10. Trzy samochody zderzyły się między węzłami Pelplin i Swarożyn. Sytuację utrudnia fakt, że jest to remontowany odcinek autostrady. Nie ma informacji o osobach poszkodowanych. 

Ruch przywrócony, ale obowiązują ograniczenia

- Jezdnia w kierunku Gdańska jest zablokowana. Zaleca się objazd przez węzeł Pelplin - DK91- węzeł Swarożyn - przekazał dyżurny GDDKiA. Po godz. 11 poinformował o przywróceniu ruchu na zablokowanym odcinku. 

- Państwowa Straż Pożarna przesunęła bariery tymczasowe - mówił. Podkreślił jednak, że w miejscu zdarzenia obowiązuje ograniczenie prędkości. Przewiduje się, że utrudnienia mogą potrwać nawet do czterech godzin. 

Czytaj także:

Źródło: PAP/egz

Polecane

Wróć do strony głównej