Przecław. Pożar hali koło Szczecina. Dym widać z kilku kilometrów

W Przecławiu koło Szczecina wybuchł pożar nowej hali produkcyjno-magazynowej. Trwa akcja gaśnicza. - W pożarze nikt nie ucierpiał - informuje portal PolskieRadio24.pl st. bryg. Przemysław Grzybowski, oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w pobliskich Policach.

Łukasz Lubański

Łukasz Lubański

2025-08-27, 13:20

Przecław. Pożar hali koło Szczecina. Dym widać z kilku kilometrów
Pożar hali w Przecławiu. Foto: Facebook/Piotr Wittich/screen

Pożar w Przecławiu. Strażacy walczą z żywiołem

Płonie hala przy Alei Kasztanowej 2 w Przecławiu. Pożar wybuchł tuż przed godziną 13.00. - Ogień zajął dach w nowej hali produkcyjno-magazynowej, która jeszcze nie była używana. W środki była zupełnie pusta - mówi nam st. bryg. Przemysław Grzybowski. 

Strażak dodaje, że hala ma powierzchnię trzech tysięcy metrów kwadratowych, z kolei "pali się około tysiąca metrów kwadratowych [powierzchni] samego dachu". - Wszyscy pracownicy, którzy znajdowali się w rejonie pożaru, opuścili zagrożone miejsce jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej. Nie ma poszkodowanych - relacjonuje nasz rozmówca.

St. bryg. Przemysław Grzybowski zapytany o to, jakie mogły być przyczyny pożaru, stanowczo zaznacza, że na takie ustalenia jest jeszcze za wcześnie. Trwa akcja gaśnicza. Na miejscu zdarzenia jest 15 zastępów straży pożarnej.

Czytaj także:

Źródło: PolskieRadio24.pl/Łukasz Lubański

Polecane

Wróć do strony głównej