Czeladź. Pożar hali z pompami ciepła. Apel do mieszkańców

We wtorek wieczorem w Czeladzi (woj. śląskie) doszło do pożaru hali, w której składowane są pompy ciepła. Do walki z ogniem zadysponowano ponad 20 zastępów państwowej straży pożarnej. Nie ma informacji, aby w wyniku tego zdarzenia ktoś ucierpiał.

2025-09-16, 23:00

Czeladź. Pożar hali z pompami ciepła. Apel do mieszkańców
W Czeladzi płonie hala produkcyjna. Foto: Straż Miejska w Czeladzi

Służby apelują do mieszkańców

Na miejscu trwa akcja gaśnicza. Straż Miejska w Czeladzi opublikowała komunikat skierowany do mieszkańców, w którym apeluje o zamykanie okien i niezbliżanie się do miejsca zdarzenia. "Słuchaj komunikatów służb i nie utrudniaj akcji" - dodano. 

Strażacy walczą z ogniem

Oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Będzinie mł. asp. Paweł Wolny powiedział Polskiemu Radiu 24 po godz.22, że z ogniem walczy 60 strażaków- W chwili obecnej trwają działania gaśnicze hali produkcyjno-magazynowej w Czeladzi. Orientacyjne wymiary hali to 15 na 70 m. Na miejscu mamy ok. 20 zastępów PSP i OSP. W sumie ok. 60 strażaków. Działania cały czas trwają - relacjonował. - Zawsze przy takich pożarach zalecamy, aby nie zbliżać się do terenu objętego działaniami - dodał. 

W trakcie pożaru w zakładzie znajdował się tylko jeden pracownik, który zauważył ogień i zawiadomił straż pożarną.

Apel do mieszkańców wystosował również burmistrz Czeladzi Zbigniew Szaleniec. "Uwaga mieszkańcy Piasków, szczególnie rejonu ulic Wincentego Pola i Elizy Orzeszkowej oraz pobliskich ulic, przy ulicy Rzemieślniczej pali się hala produkcyjna. Zamykajcie okna, bo nie wiadomo dokładnie, co w palącej się hali płonie. Na miejscu jest wiele jednostek Straży Pożarnej i strażacy usiłują ugasić pożar" - napisał w mediach społecznościowych samorządowiec.

Czytaj także:

Źródło: Polskie Radio/tvn24.pl/egz

Polecane

Wróć do strony głównej