Wybuch gazu w Rawie Mazowieckiej. Są ranni

Trzy osoby zostały poszkodowane na skutek wybuchu gazu w Rawie Mazowieckiej. Częściowo zawalił się budynek, w którym doszło do eksplozji.

2025-10-31, 17:13

Wybuch gazu w Rawie Mazowieckiej. Są ranni
Wybuch gazu w domu w Rawie Mazowieckiej. Foto: PAP/PSP Rawa Mazowiecka

Rawa Mazowiecka. Wybuch gazu w domu jednorodzinnym

Do wybuchu doszło w piątek około godziny 14.50, w domu jednorodzinnym przy ul. Osada Dolna w Rawie Mazowieckiej. W trakcie prac przy instalacji zewnętrznej butli LPG nastąpiła eksplozja. Budynek w części uległ zawaleniu. Na miejscu pracują służby ratownicze.

- W chwili zdarzenia przebywali tam dwaj instalatorzy i właścicielka domu. Wszyscy zostali ranni - powiedział Jędrzej Pawlak, rzecznik komendanta wojewódzkiego PSP w Lodzi.

Na miejscu helikoptery LPR

Na miejsce skierowano pięć zastępów straży pożarnej w tym cztery PSP, dwie karetki i dwa helikoptery LPR ze względu na poparzenia dróg oddechowych u osób poszkodowanych.

- Nasze działania poza pomocą poszkodowanym do przybycia ratowników medycznych polegały na wstępnym przeszukaniu gruzowiska, ale właścicielka domu poinformowała strażaków, że w chwili wybuchu w budynku były tylko trzy osoby - ona i dwaj instalatorzy - powiedział Pawlak. Na miejscu pracują strażacy, policja oraz inspektor nadzoru budowlanego.

Czytaj także:

Źródła: Polskie Radio/PAP

Polecane

Wróć do strony głównej