Groźny wypadek pod Koninem. Kulig mógł skończyć się tragedią
15-letnia dziewczyna oraz 45-letnia kobieta odniosły obrażenia po wypadku w trakcie kuligu w miejscowości Stary Borowiec (gmina Grodziec) koło Konina. Na znajdujące się na saniach kobiety najechał traktor.
2026-01-06, 17:24
Traktor najechał na sanki. Siedziały na nich dwie osoby
Zdarzenie miało miejsce we wtorek ok. godz. 13.30. "Jak wstępnie ustalili policjanci, 39-letni mężczyzna kierujący ciągnikiem rolniczym ciągnął za pojazdem sanki, na których znajdowały się osoby" - czytamy w relacji Komendy Miejskiej Policji w Koninie. Z uwagi na to, że jedne z sanek się odczepiły, kierowca zatrzymał pojazd. Gdy zaczął z niego wysiadać, traktor z nieustalonych przyczyn zaczął się cofać i najechał na znajdujące się za nim sanki.
- Biały Dunajec. Śmiertelny wypadek na "kolejowej zakopiance"
- Tragedia na pasach w Gniewie. 46-latek nie miał szans
Siedziały na nich 15-latka i 45-latka - matka i córka. Pierwszej pomocy udzielili im strażacy. Starsza z rannych trafiła do karetki pogotowia, gdzie zajęli się nią ratownicy. Młodszą trzeba było przetransportować do szpitala z pomocą Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Policja ustala szczegółowe okoliczności groźnego wypadku. Z kolei strażacy przypominają, że kuligi, choć kojarzą się z zimową zabawą - mogą być również niebezpieczne. Zabronione jest ciągnięcie sanek po drogach publicznych, a organizacja przejażdżek powinna odbywać się wyłącznie w bezpiecznych miejscach.
Źródło: Polskie Radio/ms