Terminarz ZIO 2026. Program startów Polaków 6.02. O której godzinie walczą?
Polacy powalczą na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Mediolanie i Cortinie 2026 już 6 lutego przed oficjalną ceremonią otwarcia igrzysk. Kiedy i w jakich konkurencjach zobaczymy Biało-Czerwonych w piątek? Poniżej przedstawiamy terminarz ZIO z uwzględnieniem startów reprezentantów Polski. O której startują?
2026-02-05, 20:06
- Terminarz skoków narciarskich na igrzyskach. Kiedy i o której skaczą Polacy?
- Skoki narciarskie na igrzyskach olimpijskich 5.02. Wyniki treningu
- Olimpijski tor łyżwiarski w hali expo nietypową areną
Program startów Polaków w igrzyskach w Mediolanie i Cortinie d’Ampezzo:
Piątek, 6 lutego:
- 9.55 łyżwiarstwo figurowe - zawody drużynowe: pary taneczne, taniec rytmiczny / (Sofija Dowhal, Wiktor Kulesza)
- 11.35 łyżwiarstwo figurowe - zawody drużynowe: pary sportowe, program krótki / (Julia Szczecinina, Michał Woźniak)
- 13.35 łyżwiarstwo figurowe - zawody drużynowe: solistki, program krótki / (Jekaterina Kurakowa)
Reprezentacja Polski na Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Mediolanie i Cortinie d'Ampezzo liczy 59 sportowców. Znany jest już pełen terminarz startów naszych olimpijczyków na ZIO Milano-Cortina.
Podczas wszystkich Zimowych Igrzysk Olimpijskich zdobyła 23 medale: siedem złotych, siedem srebrnych i dziewięć brązowych. Cztery lata temu w Pekinie honor Biało-Czerwonych obronił Dawid Kubacki, stając na najniższym stopniu podium. To był jedyny sukces naszych sportowców.
Poza skokami narciarskimi Polacy największe szanse medalowe mają w łyżwiarstwie szybkim. W gronie kandydatów do olimpijskiego sukcesu należy Damian Żurek, Władimir Semirunnij i Kaja Ziomek-Nogal. Nie można zapominać też o Aleksandrze Król-Walas, która w snowboardzie również może sprawić miłą niespodziankę.
ZIO Mediolan-Cortina 2026 w Polskim Radiu
Polskie Radio jest oficjalnym nadawcą radiowym Zimowych Igrzysk Olimpijskich Mediolan-Cortina 2026. Na naszych antenach będzie można śledzić transmisje i relacje z olimpijskich aren. Informacje pojawią się także na stronie PolskieRadio24.pl.
Źródło: PolskieRadio24.pl/ah