Kontuzja Jakuba Kiwiora. Jan Urban będzie miał zmartwienie przed barażami?
Jakub Kiwior doznał urazu w poniedziałkowym spotkaniu FC Porto ze Sportingiem. Portugalski klub we wtorek poinformował, że zawodnika czeka przerwa w grze. Może to oznaczać ból głowy selekcjonera reprezentacji Polski Jana Urbana. Czy stoper zdąży wrócić do pełni sił przed barażami o mistrzostwa świata, które czekają Biało-Czerwonych?
2026-02-10, 22:37
- Pokaz siły Igi Świątek na inaugurację w Dosze
- Polak długo był na szarym końcu, potem zaskoczył wszystkich. "Podszedłem chłodno"
- 100 dolarów dla sędziów. Banknot, który wstrząsnął igrzyskami
Jak poważna jest kontuzja Kiwiora?
W poniedziałkowym meczu po raz kolejny oglądaliśmy bardzo dobry występ polskiego duetu w defensywie Porto. Jan Bednarek i Jakub Kiwior byli pewni w swoich interwencjach, ich zespół prowadził, a do tego zdołali utrzymać czyste konto. Niestety, w 63. minucie ten drugi musiał opuścić boisko. Sporting wyrównał w końcówce spotkania, jednak nie był to koniec złych wieści dla fanów "Smoków".
We wtorkowy wieczór FC Porto opublikowało informację na temat urazu Kiwiora. Polski stoper doznał kontuzji mięśnia uda. Nie zdradzono, jak długa może być przerwa obrońcy, lecz w prognozach mowa o dwóch-czterech tygodniach przerwy. Co z barażami do mistrzostw świata?
Zdążyć przed Albanią
Mecze barażowe do najważniejszego turnieju roku zaplanowano na 26 i 31 marca. W pierwszym spotkaniu Biało-Czerwoni zmierzą się z Albanią, a w decydującym starciu mogą walczyć ze zwycięzcą pary Ukraina - Szwecja.
Czasu do tego, żeby dojść do pełni sił i wrócić do optymalnej dyspozycji, nie jest więc dużo, co może być zmartwieniem selekcjonera Jana Urbana. Finały mistrzostw świata zostaną rozegrane w dniach 11 czerwca - 19 lipca.
Źródło: PolskieRadio24.pl/ps