Tragedia na A2. Wymieniał koło, doszło do zderzenia tirów

Na autostradzie A2 w województwie łódzkim doszło do tragicznego wypadku z udziałem dwóch samochodów ciężarowych. Jedna osoba zginęła, a trzy zostały ranne. Trasa w kierunku Poznania jest całkowicie zablokowana, a kierowców skierowano na objazdy od węzła Emilia. Na miejscu pracują służby ratunkowe.

2026-04-20, 08:07

Tragedia na A2. Wymieniał koło, doszło do zderzenia tirów
Ciężarówka zmiażdżyła osobę podczas wymiany koła . Foto: PSP Zgierz
Czytaj także:

Wiktorów. Tir wjechał w ciężarówkę stojącą na poboczu

Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godziny 4.40 na 341. kilometrze autostrady A2, w rejonie miejscowości Wiktorów. Jak ustalono, w ciężarówkę z przyczepą przewożącą zbiorniki betonowe, która stała na poboczu z powodu wymiany koła, uderzył nadjeżdżający tir.

- W stojącą na poboczu ciężarówkę z przyczepą, przewożącą zbiorniki betonowe i będącą w trakcie wymiany koła, uderzył tir z naczepą. Śmierć na miejscu poniósł kierowca lub pasażer naprawianego zestawu, kolejne trzy osoby - w tym druga osoba z ciężarówki, kierowca tira, serwisant z mobilnej wulkanizacji - zostały ranne. Wszyscy poszkodowani znajdowali się poza pojazdami - przekazał rzecznik łódzkiej wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej brygadier Jędrzej Pawlak. 

Na miejscu nadal prowadzone są działania służb, a czynności nadzoruje prokurator. Konieczne jest również wydobycie ciała ofiary, które znajduje się między barierami ochronnymi a przyczepą.

Droga do Poznania zablokowana 

Po wypadku autostrada A2 w kierunku Poznania pozostaje zablokowana. Kierowcy powinni zjechać na węźle Emilia i kierować się drogą krajową nr 91 do Łęczycy, a następnie drogą wojewódzką nr 703 do węzła Wartkowice, skąd można ponownie wjechać na A2. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin.

Czytaj także: 

Źródła: PAP/JL 

Polecane

Wróć do strony głównej