Z Bałtyku wyłonił się skarb. To rzadki widok. "Warto zobaczyć na własne oczy"
Morze Bałtyckie odsłoniło fragmenty dawnych barek z okresu II wojny światowej. Jeszcze do niedawna wrak całkowicie znajdował się pod wodą. "Warto zobaczyć na własne oczy" - podkreśla facebookowy profil "Hello Mierzeja".
2026-05-06, 11:23
Morze Bałtyckie odsłoniło wrak z okresu II wojny światowej
We wtorek 5 maja twórcy popularnego profilu "Hello Mierzeja" na Facebooku opublikowali wpis, który spotkał się z żywym zainteresowaniem internautów. Jak możemy przeczytać w poście, na plaży w Piaskach morze odsłoniło fragmenty dawnych barek z okresu II wojny światowej, które jeszcze do niedawna ukryte były pod wodą. Można je zobaczyć przy wejściu numer sześć, przy porcie. "To prawdziwa ciekawostka" - podkreślił profil.
"Morze ponownie odsłania fragmenty dawnych barek z czasów II wojny światowej. To rzadki widok, który przyciąga uwagę spacerowiczów i miłośników historii - jeszcze do niedawna pozostawały one całkowicie ukryte pod wodą. Warto wybrać się na spacer i zobaczyć to na własne oczy" - zachęcają twórcy facebookowego profilu "Hello Mierzeja". Do wpisu dołączyli również kilka zdjęć nowej "atrakcji".
Morze odsłoniło fragmenty barek z II wojny światowej Piaski - niezwykły punkt na końcu Mierzei Wiślanej
Plaża w Piaskach znajduje się na samym końcu Mierzei Wiślanej. Choć leży zaledwie 10 kilometrów od Krynicy Morskiej, nie znajdziemy tu wielu restauracji, straganów czy sklepików. Jest tu bardzo spokojnie i nawet w sezonie nie spotkamy tłumu turystów. W Piaskach nie brakuje pięknych, piaszczystych plaż. Klimatu dodaje nadmorska roślinność na czele z mikołajkiem nadmorskim. "Gdy odwiedzisz to miejsce po raz pierwszy, będziesz chciał tu zawsze wracać" - przekonuje portal Hello Mierzeja.
A skąd w Piaskach wraki dawnych barek? Nie każdy wie, ale Mierzeja Wiślana pod koniec II wojny światowej była miejscem wielu walk i operacji wojskowych. Do dziś można tam napotkać ślady historii.
- Ogromny zielony wir pojawił się na Bałtyku. "To zły znak"
- Niesamowite odkrycie w Morzu Bałtyckim. Wrak czekał pod wodą prawie 400 lat
- Susza pustoszy Polskę, zjawisko się nasila. "Rekordowa sytuacja"
Źródło: PolskieRadio24.pl/hellomierzeja.pl/jw