Wpadka, która skompromitowała wywiad
Z placu budowy nowej siedziby niemieckiego wywiadu w Berlinie zniknęły tajne dokumenty dotyczące powstającego obiektu.
2011-07-11, 13:16
Chodzi o plany budowy nowego budynku, do którego ma przeprowadzić się Federalna Służba Informacyjna czyli niemiecki wywiad. Jak podał tygodnik Focus, dokumenty dotyczą m.in systemów alarmowych, grubości drzwi i dachów czy zabezpieczeń na wypadek ataku terrorystów.
Były pracownik wywiadu cytowany przez tygodnik mówi, że straty jakie poniosła przez to Służba Informacyjna są ogromne. Niemiecka media podkreślają, że informacje tego typy mogą przydać się choćby obcym wywiadom.
To kolejna wpadka Federalnej Służby Informacyjnej w ostatnich miesiącach. Niedawno ujawniono, że jeden z wysokich urzędników ściągał na swój służbowy komputer filmy pornograficzne. Robił też internetowe zakupy, przez co narażał całą instytucje na cyberataki.
IAR, aj
REKLAMA
REKLAMA