Wszystkie harcerskie drogi prowadzą do Szwecji
45 tysięcy harcerzy ze 170 krajów weźmie udział w Światowym Zlocie Skautów, który w tym roku odbędzie się w Szwecji.
2011-07-25, 19:33
Posłuchaj
Z całej Polski w Zlocie weźmie udział 650 harcerzy, w tym 80 z Kielc. Jak poinformowała Radio Kielce harcmistrz Katarzyna Sieradzan, koordynatorka wyjazdu, jest to największy kontyngent w historii Polski jaki będzie brał udział w Zlocie. 20 harcerzy z Hufca Toruń będzie reprezentowało województwo kujawsko-pomorskie.
Początek Zlotu coraz bliżej
Podczas Zlotu niego skauci prezentować będą swoje kraje - ich kulturę, obrzędy, tradycje, kuchnię i stroje ludowe. Polscy harcerze zatańczą m.in. poloneza oraz wystawią przedstawienie "Sabat Czarownic". Światowy Zlot Skautów, który rozpocznie się 27. lipca i potrwa do 8. sierpnia, odbędzie się po raz 22.
Uczestnictwo w zlocie to dla harcerzy okazja do wymiany spostrzeżeń dotyczących skautingu, poznania innych kultur oraz zwiedzenia kraju w czasie pieszych wypraw.
Pierwsze Światowe Jamboree Skautowe odbyło się w 1913 roku. Do Birmingham w Wielkiej Brytanii zjechało wówczas 30 000 uczestników, wśród których była 56-osobowa grupa instruktorów z Polski.
REKLAMA
gs
REKLAMA