Zatonięcie kutra z polską załogą: sprawdzą dno
Norweskie służby mają wznowić poszukiwania zaginionego Polaka, kapitana kutra, który w piątek w nocy zatonął na Morzu Północnym.
2011-10-10, 04:58
Posłuchaj
Po południu ratownicy wyślą na dno morza specjalnego robota, którego zadaniem będzie przeszukanie wraku zatopionej jednostki. W niedzielę akcja poszukiwawcza została przerwana ze względu na złą pogodę.
Zobacz galerię DZIEŃ NA ZDJĘCIACH >>>
Kuter zatonął w piątek krótko przed północą u wybrzeży Norwegii w rejonie miasta Haugesund. Na jego pokładzie było trzech Polaków. Jeden z nich zaginął, a dwóch innych udało się uratować.
Jak mówi Polskiemu Radiu konsul w Oslo Marcin Spyrka, stan dwóch uratowanych Polaków jest bardzo dobry. Są pod opieką armatora, są w domu wynajętym przez pracodawcę. Spotykają się z psychologami i lekarzami, kontaktują się z rodzinami. Data powrotu do Polski zależy od ich decyzji.
Kuter "Finnoyglimt" przewoził olej napędowy. W czasie katastrofy wiał silny wiatr, a morze było bardzo wzburzone.
IAR, sm
REKLAMA