Ministerstwo Sportu rozpoczyna kontrolę w PZPN

Kontrola ma sprawdzić prawidłowość działań PZPN, pod kątem zgodności z prawem oraz postanowieniami statutu. Dotyczy lat 2008-2011

2011-12-07, 12:13

Ministerstwo Sportu rozpoczyna kontrolę w PZPN
PZPN . Foto: fot. Flickr/skoczek

Kontroli w związku domagali się między innymi posłowie z sejmowej komisji kultury fizycznej i sportu.

W ubiegłym tygodniu do warszawskiej Prokuratury Okręgowej trafiło zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa w PZPN związku z opublikowanymi nagraniami mającymi wskazywać na korupcję, wraz z materiałami CBA. Złożyła je minister sportu Joanna Mucha.

Pod koniec listopada część działaczy związku PZPN ujawniła nagranie wideo, datowane na 14 stycznia 2010, na którym znalazła się rozmowa, która - zdaniem autorów nagrania - ma sugerować, że prezes Grzegorz Lato i ówczesny sekretarz związku Zdzisław Kręcina dopuścili się korupcji. Kręcina w ubiegłym tygodniu został odwołany ze swojej funkcji.

 

REKLAMA

IAR, PAP, agkm

 

Zobacz galerię DZIEŃ NA ZDJĘCIACH >>>

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej