Chorzów: masowe zwolnienia w Hucie Batory
Zakończyła się pikieta przeszło stu hutników przed dyrekcją chorzowskiej Huty Batory. Akcja była kontynuacją protestu, jaki pracownicy huty rozpoczęli w zeszłym tygodniu.
2012-04-10, 16:59
Posłuchaj
Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>
Hutnicy zakończyli pikietę po tym, jak zarząd huty oficjalnie potwierdził informację o zamknięciu wydziału stalowni i zwolnieniach dla przeszło stu pracowników zakładu. Jednocześnie dyrekcja firmy zrezygnowała ze zwolnień dla pracowników w trybie dyscyplinarnym.
Możliwość taka była rozważana, ponieważ zeszłotygodniowy strajk był nielegalny, a tym samym pracownicy nie mogli między innymi przerwać pracy. Ostatecznie pracownicy otrzymają wypowiedzenia na zasadzie porozumienia stron. Jak poinformowali Radio Katowice protestujący, dalsze decyzję odnośnie form protestu podjęte zostaną w środę.
W Hucie Batory pracuje tylko wydział Walcowni Rur, gdzie zatrudnionych jest około 200 osób. Zarząd firmy ani Grupa Alchemia, do której należy zakład, nie komentują sytuacji w hucie.
REKLAMA
mr
REKLAMA