Matura dla "spóźnialskich". Dziś język polski
Rozpoczęła się dodatkowa sesja egzaminacyjna dla uczniów, którzy nie mogli przystąpić do matury w maju.
2012-06-05, 09:20
Potrwa do 21 czerwca. Mogą do niej przystąpić ci abiturienci, którzy mają na to zgodę dyrektorów okręgowych komisji egzaminacyjnych. Równolegle do pisemnych egzaminów przeprowadzana będzie dodatkowa sesja egzaminów ustnych.
Do egzaminu pisemnego z języka polskiego na poziomie podstawowym ma przystąpić 278 maturzystów; a do egzaminu na poziomie rozszerzonym - 44. Do egzaminu z matematyki, który przeprowadzony będzie w środę, na poziomie podstawowym ma przystąpić 365 osób, a na poziomie rozszerzonym - 73.
Egzamin z języka angielskiego na poziomie podstawowym ma zdawać 403 osoby, a na poziomie rozszerzonym - 112; z niemieckiego - na poziomie podstawowym 81, na rozszerzonym 14; z rosyjskiego - na poziomie podstawowym 32, na rozszerzonym 5; z francuskiego - na poziomie podstawowym 7, na rozszerzonym 6; z hiszpańskiego - na poziomie podstawowym 5, na rozszerzonym - 5.
Egzamin z języka angielskiego przeprowadzony będzie 8 czerwca, z francuskiego - 13 czerwca, z rosyjskiego - 18 czerwca, z niemieckiego - 19 czerwca, z hiszpańskiego - 20 czerwca.
Wśród przedmiotów do wyboru najwięcej osób ma przystąpić do egzaminu z biologii - 201 abiturientów. Na kolejnych miejscach, jeśli chodzi o liczbę zdających, są: geografia - ma ją zdawać 141 abiturientów, wiedza o społeczeństwie - 122, chemia - 108, fizyka z astronomią - 71, historia - 67, historia sztuki - 24, informatyka - 8 osób.
Najmniej abiturientów ma przystąpić do egzaminów z łaciny i kultury antycznej - 3 osoby, i z historii muzyki - 2 osoby. Nikt w sesji dodatkowej nie będzie zdawał filozofii, wiedzy o tańcu, języków mniejszości narodowych ani języka regionalnego - kaszubskiego.
11 czerwca rano przeprowadzony będzie egzamin z wiedzy o społeczeństwie, po południu - z chemii, 12 czerwca - rano z biologii, po południu - z historii, 14 czerwca - rano z geografii, po południu - z informatyki oraz z łaciny i kultury antycznej, 15 czerwca - rano z fizyki z astronomią oraz z historii sztuki, po południu z historii muzyki.
Maturzysta, który nie zda jednego z egzaminów, ma prawo do poprawki pod koniec sierpnia. Termin poprawkowego egzaminu pisemnego wyznaczono na 21 sierpnia, a ustnych - w dniach 20-24 sierpnia.
PAP, tj
REKLAMA
REKLAMA