"Polska mowa trudna”? Nie dla wszystkich
Po raz 22 w Cieszynie rusza letnia szkoła języka polskiego. Do 25 sierpnia 150 cudzoziemców będzie się zmagało z trudną polską wymową i ortografią.
2012-07-30, 16:01
Posłuchaj
Jednak jak zaznacza dyrektor szkoły, profesor Jolanta Tambor, chodzi nie tylko o naukę języka, ale i przybliżenie polskiej kultury. - Tylko wówczas nauczanie języka ma sens, gdy uczący się ma szerszy obraz kraju, którego mowę poznaje - tłumaczyła profesor Tambor.
Marcin Maciołek z biura prasowego szkoły poinformował, że organizatorzy przygotowali dla uczestników kursu wiele atrakcji dydaktycznych, kulturalnych i rekreacyjnych.
-Od poniedziałku do piątku przed południem studenci uczestniczą w lektoratach z języka polskiego. Podczas pobytu w Cieszynie będzie to łącznie 80 godzin intensywnej nauki. Po południu przygotowane zostały wykłady z języka polskiego, polskiej literatury, kultury i historii, współczesnej sytuacji politycznej i społecznej Polski. Wieczorami odbywają się projekcje polskich filmów, gry językowe, koncerty, spotkania z zaproszonymi gośćmi. Sobota i niedziela to dni przeznaczone na rekreację i zwiedzanie. Studenci zobaczą Beskidy, Katowice, Oświęcim i Kraków - poinformował Marcin Maciołek.
Zainteresowanie Polską i językiem polskim w ostatnim czasie rośnie. Profesor Tambor ma nadzieję, że także niedawne Euro będzie miało wpływ na jeszcze większe zainteresowanie naszym krajem i językiem. Tysiące kibiców poznały bowiem nasz kraj od jak najlepszej strony. Może więc zachęci ich to do nauki polskiego.
W ramach szkoły języka polskiego, oprócz lekcji języka przewidziano pokazy filmów i tańca, wieczory piosenek czy gry i zabawy językowe. Tradycyjnie też odbędzie się wieczór narodów, w ramach którego uczestnicy zaprezentują swoje kraje i ich kulturę.
REKLAMA
Zobacz galerię DZIEŃ NA ZDJĘCIACH
(pp)
REKLAMA