Samolot kapitana Wrony sprzedany. Poleci do...
To koniec ciągnącej się od wielu miesięcy historii kłopotów z LOT-owskim Boeingiem 767, którym kpt. Tadeusz Wrona lądował awaryjnie na Okęciu.
2012-08-23, 21:25
Jak informuje TVN24, władzom spółki udało się znaleźć nabywcę na swoją maszynę. Samolot zostaje sprzedany w całości. Strony porozumiały się już co do najważniejszych punktów umowy, a formalnie do transakcji ma dojść w najbliższych dniach. W tej chwili Brytyjczycy analizują dokumentację maszyny. Od początku byli zainteresowani kupnem całego samolotu - z silnikami, elementami wyposażenia kadłuba i systemami elektronicznymi.
- Nabywcą maszyny jest firma specjalizująca się w handlu częściami lotniczymi. Samolot sprzedajemy w takim stanie, w jakim się obecnie znajduje. Wszystkie dalsze czynności podejmować będzie już jego nowy właściciel - potwierdza w rozmowie z tvn24.pl Tomasz Balcerzak, członek zarządu PLL LOT.
Według informacji TVN24 strony porozumiały się już co do jego ceny. Transakcja opiewa na kilka milionów dolarów i jest wyższa od ceny wywoławczej (dwa miliony dolarów), którą proponował LOT wystawiając maszynę - tyle że bez silników - na licytację. Ostatecznie nie doszło do niej ponieważ żadna z firm nie wpłaciła wadium.
Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>
REKLAMA
TVN24/aj
REKLAMA