"Wyjątkowy człowiek...". Internet wspomina Szaniawskiego

Dziennikarze, politycy, a także zwykli ludzie… Na portalach społecznościowych pojawiło się tysiące wpisów poświęconych tragicznie zmarłemu Józefowi Szaniawskiemu.

2012-09-04, 23:59

"Wyjątkowy człowiek...". Internet wspomina Szaniawskiego

Posłuchaj

Józef Szaniawski nie żyje - relacja Przemysława Bolechowskiego, (Radio Kraków/IAR)
+
Dodaj do playlisty

Kiedy we wtorkowe popołudnie informowaliśmy o wypadku w górach - nikt nie spodziewał się, że chodzi o Józefa Szaniawskiego. Dopiero późnym wieczorem Filip Frąckowiak, syn Szaniawskiego powiedział PAP, że w Tatrach zginął wybitny politolog i publicysta. Wykładowca UKSW schodząc ze Świnicy spadł w przepaść w kierunku Doliny Pięciu Stawów. Kilka minut po pojawieniu się informacji o śmierci Józefa Szaniawskiego portale społecznościowe wypełniły się wpisami, w których internauci wspominali publicystę.
>>> Posłuchaj materiału przygotowanego przez Józefa Szaniawskiego dla RWE <<<

Dziennikarze, politycy, ale także zwykli ludzie publikowali na swoich profilach wiadomości o tragicznej śmierci Szaniawskiego. - Widziałem informacje o tym wypadku, ale nie miałem pojęcia, że to Szaniawski - Łukasz Warzecha, publicysta "Faktu". - Dziś w Tatrach zginął tragicznie prof. Józef Szaniawski - wykładowca akademicki, prawicowy publicysta, społecznik - Krzysztof Bosak, były poseł LPR. - To był wyjątkowy człowiek - Andrzej Szozda, dziennikarz Polskiego Radia. - Józef Szaniawski nie żyje. Przykre... Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie. ["] To był dobry człowiek - Paweł Płuska, dziennikarz. To tylko kilka wybranych wpisów z ogromnej rzeszy wiadomości zamieszczanych na Twitterze i Facebooku.

Józef Szaniawski urodził się w 1944 roku we Lwowie. W latach 1970-1985 był redaktorem PAP w Warszawie. Od 1973 roku intensywnie współpracował z Radiem Wolna Europa. Dla rozgłośni w ciągu 11 lat napisał i przesłał ponad pół tysiąca korespondencji. Szaniawski publikował w prasie polskiej i polonijnej w USA, m.in. w "Tygodniku Solidarność", "Wprost", "Polsce Zbrojnej", "Nowym Świecie", "Gazecie Polskiej", "Dzienniku Chicagowskim", "Nowym Dzienniku", "Dzienniku Związkowym".

Zobacz serwis specjalny - Radia Wolności >>>

REKLAMA

aj

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej