Polska świetnie przygotowana do mistrzostw świata

2013-01-09, 19:58

Polska świetnie przygotowana do mistrzostw świata
Polscy piłkarze ręczni. Foto: fot. IAR

Najgroźniejszymi rywalami Polaków w pierwszej fazie rozpoczynających w piątek w Hiszpanii mistrzostw świata piłkarzy ręcznych będą Serbowie i Słoweńcy.

Posłuchaj

Sławomir Szmal, bramkarz reprezentacji Polski przed pierwszą fazą mistrzostw świata piłkarzy ręcznych (IAR)
+
Dodaj do playlisty

W ekipie biało-czerwonych panuje przekonanie, że groźna będzie również Białoruś.
- Na podobnym, wysokim poziomie są drużyny Serbii i Słowenii. Serbowie to drużyna pewna siebie, która ma już na koncie srebrny medal mistrzostw Europy, których była przed rokiem gospodarzem. Z drugiej strony widzieliśmy jak dobrze sobie radzili w ostatnich miesiącach młodzi słoweńscy zawodnicy w swoich drużynach klubowych w Lidze Mistrzów - powiedział niemiecki szkoleniowiec polskiego zespołu Michael Biegler.
Selekcjoner zwrócił także uwagę na rosnące notowania Białorusi.
Według polskich graczy są oni dobrze przygotowani do mistrzostw, zwłaszcza jeśli chodzi o kondycję fizyczną, choć jeszcze należałoby na ostatnich treningach popracować nad zgraniem i niektórymi zagraniami, jak np. przejściem do szybkiego kontrataku.
- Fizycznie jesteśmy na pewno dobrze przygotowni, bo terener Biegler do tego elementu przykładał bardzo wielką uwagę. Na razie w nowym składzie rozegraliśmy niewiele spotkań i nie wszystko jeszcze nam się układało po naszej myśli. Ale myślę, że przed pierwszym naszym meczem w tych mistrzostwach, z Białorusią, te mankamenty naprawimy - powiedział czołowy rozgrywający Krzysztof Lijewski.
W identycznym tonie wypowiada się jedyny w ekipie biało-czerwonych zawodnik występujący na co dzień w Hiszpanii Mariusz Jurkiewicz.
- Prezentujemy się dobrze, a czy potrafimy potwierdzić naszą dobrą dyspozycję, to już pokażą mistrzostwa. To długi turniej, w którym koncentrację trzeba zachować od początku do końca. Jeden słabszy dzień może nas wyrzucić ze strefy medalowej - powiedział gracz Atletico Madryt.
Wśród faworytów najczęściej wymieniani są przede wszystkim Francuzi oraz Hiszpanie, ale nie brakuje też innych opinii.

Skład reprezentacji Polski na MŚ 2013:

bramkarze - Sławomir Szmal (Vive Targi Kielce), Marcin Wichary (Orlen Wisła Płock);
obrotowi - Bartosz Jurecki (S.C. Magdeburg), Kamil Syprzak (Orlen);
skrzydłowi - Adam Wiśniewski (Orlen), Przemysław Krajewski (KS Azoty Puławy), Michał Chodara (Tauron Stal Mielec), Robert Orzechowski (MMTS Kwidzyn), Michał Bartczak (Zagłębie Lubin);
rozgrywający - Krzysztof Lijewski (Vive), Bartłomiej Jaszka (Fuechse Berlin), Mariusz Jurkiewicz (Atletico Madryt), Michał Kubisztal (Orlen), Karol Bielecki (Vive), Marek Szpera (Tauron Stal Mielec), Michał Jurecki (Vive).
man

Polecane

Wróć do strony głównej