Kanada: 50. zabitych w wyniku wybuchu pociągu

Do 50 wzrosła liczba śmiertelnych ofiar sobotniej katastrofy pociągu towarowego w Kanadzie. 30 osób, które wcześniej traktowano jako zaginione, uznano za zabite.

2013-07-11, 20:18

Kanada: 50. zabitych w wyniku wybuchu pociągu

Posłuchaj

Katastrofa kolejowa w Kanadzie. Korespondencja Marka Wałkuskiego (IAR)
+
Dodaj do playlisty

Pociąg z 70 cysternami ropy naftowej wykoleił się w miejscowości Lac-Megantic w prowincji Quebec.

W wyniku eksplozji 30 budynków zostało zmiecionych z powierzchni ziemi. 2000 mieszkańców miasteczka musiało opuścić swoje domy. W zgliszczach odnaleziono 20 spalonych ciał, z których dotąd zidentyfikowano tylko jedno. Dziś policja poinformowała, że 30 osób uznanych za zaginione najprawdopodobniej poniosło śmierć w katastrofie. Rodziny zaginionych poproszono o udostępnienie próbek DNA, które mogą pomóc w identyfikacji ofiar.

Przyczyną wypadku był prawdopodobnie błąd lub zaniedbanie maszynisty. W nocy z piątku na sobotę zaparkował on pociąg w miejscowości Nantes, ale nie zaciągnął 11 ręcznych hamulców. Lokomotywa z cysternami zaczęła staczać się w dół, nabierając prędkości. Po przejechaniu 11 kilometrów pociąg wykoleił się.

Była to najtragiczniejsza w skutkach katastrofa kolejowa w Kanadzie od 150 lat.

REKLAMA

''

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej