Zmiany na kolei. Nowy rozkład jazdy pociągów

Remonty i modernizacje prowadzone na torach cały czas dają się we znaki pasażerom. Od poniedziałku znów trzeba będzie uważnie czytać rozkład jazdy.

2013-09-02, 06:54

Zmiany na kolei. Nowy rozkład jazdy pociągów
. Foto: samratm/sxc.hu/cc

Posłuchaj

Nowy rozkład jazdy na kolei - relacja Aleksandra Pszoniaka (IAR)
+
Dodaj do playlisty

Właśnie z powodu remontów kilkadziesiąt pociągów zmieni godziny odjazdów i przyjazdów. Podróżni będą się też musieli liczyć z utrudnieniami na wielu odcinkach. Wiceprezes Polskich Linii Kolejowych Andrzej Pawłowski mówi, że zostaną wznowione prace na odcinku Warszawa - Łódź. Kontynuowane są prace na linii ze stolicy do Trójmiasta, z Krakowa do Rzeszowa i z Wrocławia do Poznania. Wszystkie te inwestycje zostaną zakończone pod koniec 2014 roku i do tego czasu trzeba się będzie liczyć z utrudnieniami.

Teraz część połączeń na tych odcinkach zostanie odwołana. Inne pociągi wszystkich przewoźników pojadą wolniej. Beata Czemerajda z PKP Intercity uprzedza, że niektóre prace spowodują zamknięcie szlaków. Stanie się tak między innymi na trasie ze Szczecina do Gdańska, na odcinku Słupsk - Sławno. W dniach 10-13 września nie będą tamtędy jeździć pociągi. Kolejarze podstawią autobusową komunikację zastępczą.

Na 19 największych dworcach w całej Polsce pojawią się mobilni informatorzy, którzy pomogą pasażerom w sprawach związanych ze zmianami w rozkładzie jazdy. Kolejne zmiany czekają pasażerów 20 października.

Nowy rozkład jazdy na kolei - czytaj więcej

REKLAMA

IAR/aj

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej