Polscy siatkarze pojadą do Tokio!

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2019 16:00
Reprezentacja Polski w siatkówce wywalczyła awans na przyszłoroczne igrzyska olimpijskie w Tokio. Wystarczył jeden wygrany set w meczu ze Słowenią.
Audio
Karol Kłos
Karol KłosFoto: print screen/volleyball.world

Mecz Polski ze Słowenią zakończył olimpijski turniej kwalifikacyjny w Gdańsku. Do awansu nasza reprezentacja potrzebowała tylko jednego wygranego seta, ale po pierwszej partii zrobiło się nieco nerwowo, bo to Słoweńcy wygrali 25:21.

W drugim secie "Biało-czerwoni" potrafili jednak opanować emocje i po wyrównanej grze przypieczentować awans wynikiem 25:23. Od tego memntu było już jasne, że to Polska wygra turniej w Gdańsku, więc emocje nieco opadły, a cały mecz skończył sie wynikiem 3:1 dla naszej reprezentacji.

***

Robert Grzędowski

Zobacz więcej na temat: Czwórka SPORT

Reprezentacja Polski w rugby na wózkach przegrała ze Szwajcarią 43:46 i zajęła ostatnie, ósme miejsce w mistrzostwach Europy. Oznacza to, że "biało-czerwoni" spadają do II dywizji europejskich rozgrywek.

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak przegrali z Norwegami Andersem Molem i Christianem Sorumem 1:2 (24:22, 17:21, 9:15) w półfinale rozgrywanych w Moskwie mistrzostw Europy w siatkówce plażowej.

17-letnia tenisistka z Dąbrowy Górniczej wygrała turniej WSG Open 2019 zarówno w singlu, jak i w deblu.