Medal mistrzostw Europy nie dla Polek

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2019 22:00
Reprezentacja Polski w siatkówce kobiet przegrała z reprezentacją Włoch 0:3 (23:25, 20:25, 24:26) w meczu o trzecie miejsce w mistrzostwach Europy.
Audio
Paola Egonu zdobyła najwięcej punktów w meczu - 23
Paola Egonu zdobyła najwięcej punktów w meczu - 23Foto: CEV

Przed meczem było wiadomo, że Polki potrafią pokonać reprezentację Włoch. Uczyniły to przecież w kluczowym meczu fazy grupowej, gdy wygrana z wicemistrzyniami świata dała im drugie miejsce w grupie i łatwiejszą, szczęśliwą ścieżkę do strefy medalowej.

Niedzielny mecz o brąz przebiegł jednak pod dyktando Włoszek. Polki chyba nie podniosły się po sobotniej przegranej w półfinale z Turczynkami i nie pokazały nic specjalnego w pierwszych dwóch setach. Przegrały te partie do 23 i do 20.

W trzecim secie było już lepiej, ale gra punkt za punkt nie wystarczyła. W emocjonującej końcówce więcej szczęścia miały Włoszki i to one zwyciężyły 26:24 i 3:0 w meczu.

"Biało-czerwone" kończą mistrzostwa Europy bez medalu, a w wieczornym finale Serbia zagra z Turcją.

***

Robert Grzędowski

Zobacz więcej na temat: Czwórka SPORT

Reprezentacja Polski w siatkówce kobiet przegrała 1:3 z Turcją w półfinale mistrzostw Europy. W niedzielę Polki zagrają z Włoszkami o trzecie miejsce w turnieju.

To było święto ulicznej koszykówki w Warszawie. W Parku Olszyna odbyły się finały Warsaw Courtz Tournament 2k19 połączone z turniejem Król Betonu 1v1.

Zimny prysznic dla "Biało-czerwonych"

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2019 15:40
Reprezentacja Polski w koszykówce przegrała z Argentyną 65:91 w ostatnim meczu grupowym mistrzostw świata. "Biało-czerwoni" i tak wystąpią we wtorkowym ćwierćfinale.